Ноутбуки


Який ноутбук купити в Цифрі
Ноутбук - компактне, функціональний пристрій, що об'єднало екран, клавіатуру, системний блок, тачпад. Лептопи люблять за практичність, компактність, невелика вага, беруть з собою на роботу, адже іноді вага пристрою становить менше 1 кг. В інтернет-магазині Цифра широкий асортимент бюджетних і преміальних моделей, що відрізняються рівнем продуктивності, діагоналлю екрана, функціональністю. Купити ноутбук в Україні для веб-серфінгу, роботи з графікою, професійної діяльності, ігор можна на нашому сайті.
Переваги ноутбука перед ПК
Перед покупкою ноутбука потрібно розібратися з технічними характеристиками пристрою, оцінити плюси і мінуси. До переваг покупки ноутбуків перед ПК варто віднести:
Компактність і мобільність. Завдяки невеликим габаритам і вазі ноутбуків, їх можна брати з собою у відрядження, на дачу, у відпустку. Настільний ПК складно перемістити в сусідню кімнату, не кажучи вже про транспортування в інше місто, з ноутбуком таких проблем не виникне.
Проста установка. Для підключення комп'ютера буде потрібно чимало часу - потрібна клавіатура, екран, миша і інші пристрої. Ноут не вимагає додаткових підключень, адже він має клавіатуру, екран, тачпад.
Автономна робота. Вбудований акумулятор дозволяє працювати з ноутбуком в парку, кафе, поїзді, літаку. Вам не потрібно постійно сидіти біля розетки, щоб виконати термінове завдання. З настільним ПК так зробити не вдасться.
Підтримка бездротових мереж. Сучасні ноутбуки оснащуються Wi-Fi адаптерами, які дозволяють виходити в інтернет з будь-якої точки міста. Ви можете відправити звіт, відредагувати документ або переглянути презентацію, перебуваючи в парку, кафе, підключившись до інтернету через міську мережу Wi-Fi або скориставшись бездротовим інтернетом в ресторані.
На що звернути увагу при виборі?
Вибираючи ноутбук, потрібно визначитися для яких цілей планується використання:
Для навчання та роботи | Оснащуються среднепроізводітельнимі компонентами - процесор Intel Celeron, наявність Wi-Fi адаптера, інтегрована відеокарта, екран з IPS або TN-матрицею. |
Для ігор | Ноутбуки з широкоформатними дисплеями діагоналлю від 15 ''. Оснащуються клавіатурою з підсвічуванням, дискретною відеокартою Nvidia GeForce, яка «тягне» гри будь-якої складності. |
Для роботи з графікою | Усередині потужний процесор, великий обсяг оперативної пам'яті, потужна відеокарта, що в цілому гарантує професійне вирішення завдань архітекторів, дизайнерів, програмістів. |
Діагональ і тип екрану
Знаючи тип матриці, встановленої в моніторі, можна говорити про якість зображення, передачі кольору, кути огляду. В сучасних ноутбуках використовуються матриці:
TN + film - використовується в ноутбуках початкового рівня, якість зображення поступається IPS-матриці. Приставка «Film» означає додатковий шар, який використовується для розширення кута огляду, головний недолік - неглибокий чорний колір.
IPS-матриця - характеризується 170-градусним кутом огляду, високим рівнем контрастності, реалістичною передачею кольору.
AMOLED матриця - використовується в ноутбуках HP 2019 року. Насичені кольори, реалістична передача кольорів, глибокий чорний.
Ціна ноутбуків з AMOLED-матрицею найвища, з TN + film низька, IPS - золота середина.
Найбільшим попитом користуються 15.6-дюймові ноутбуки, але якщо вам потрібен компактний лептоп для постійних поїздок, відряджень і роботи, то виберіть 13-дюймову модель. Для ігор найчастіше вибирають 17-дюймові ноутбуки.
Апаратна конфігурація ноутбука
Апаратну конфігурацію лептопа потрібно підбирати з урахуванням завдань, які ви плануєте вирішувати на ньому. Який рівень складності завдань зможе вирішувати ноутбук - залежить від процесора, відеокарти, об'єму оперативної пам'яті (ОЗУ) і накопичувача.
Кращий процесор для ноутбука
Самі бюджетні ноутбуки оснащуються процесорами Intel Celeron, Intel Pentium і AMD, потужності яких вистачає для виконання стандартних щоденних справ - веб-серфінг, робота з офісними документами, казуальні ігри, перегляд відео. Але для вирішення складних завдань подібні процесори не підійдуть, потрібен більш продуктивний чіпсет - Intel Core від i3 до i7, або чіпи AMD Ryzen. На даний момент найбільш продуктивними є чіпи 8-го покоління, інші поступаються потужністю. Звертайте увагу на тактову частоту процесора, іноді Intel Core i3 8-го покоління може працювати на такій же частоті, як і Intel Core i7 7-го покоління, але коштувати останній буде дешевше.
Якщо ви шукайте оптимальне співвідношення ціна-продуктивність, то вибирайте процесор Intel Core класу i5 або AMD Ryzen 5. Щоб отримати максимальну швидкодію зупиніть свій вибір на Intel Core i7 / MD Ryzen 7 1700, - з ними користувач зможе вирішити будь-яку складну задачу.
Зверніть увагу, що рівень продуктивності визначається класом процесора, а не частотою або кількістю ядер. Відповідно, чіпсет Intel Core i7 з більш низькою тактовою частотою буде працювати швидше, ніж Intel Core i3.
Вибір відеокарти
Пункт важливий для тих, хто планує працювати з графікою, грати в ігри. Чим могутніше відеокарта, тим складніше гри відтворює ноутбук на максимальних налаштуваннях графіки. У ноутбуці може бути:
інтегрована відеокарта;
дискретна відеокарта.
Інтегрована карта вбудована в процесор, а дискретна встановлюється окремо, що дає більше потужності. Для набору тексту, роботи з таблицями, веб-серфінгу і перегляду серіалів підійде звичайна інтегрована відеокарта, при виборі процесора Intel ви автоматично отримуєте карту Intel HD Graphics / Intel UHD Graphics.
Дискретна відеокарта доповнює базові можливості пристрою, включаючись в разі потреби. В ігрових ноутбуках часто встановлюється графіка NVIDIA, буває з підтримкою систем віртуальної реальності - ідеальний вибір справжніх геймерів, але ціна таких пристроїв досить висока. Відеокарта AMD стане практичним рішенням при обмеженому бюджеті.
Пам'ять
Швидкодію системи визначається не тільки можливостями процесора і відеокарти, а й обсягом ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій або оперативна пам'ять). Оптимальний обсяг ОЗУ становить 4 - 16 Гб. Для складних ігрових ноутбуків показник може досягати 32 Гб.
У сучасних ноутбуках використовуються флеш-накопичувачі: SSD-диски і HDD-диски. SSD-диски швидше, могутніше, ударостійким, ніж HDD-накопичувачі, але коштують дорожче. Оптимальний обсяг від 256 Гб до 1 Тб.
Автономність ноутбуків
Тривалість роботи пристрою без розетки залежить від начинки: процесор, оперативна пам'ять, накопичувач і екран. В середньому автономність ноутбуків становить 6-10 годин.
Розміри і вага ноутбуків. Як начинка вплине на габарити і вага?
Вага ультрабуків не вище 1.3 кг, для зменшення ваги використовуються дисплеї діагоналлю 10-13 ''. Ідеальний варіант для мандрівників, роботи на ходу.
Золота середина - це ноутбуки вагою від 1 до 2 кг. Відрізняються достатньою продуктивністю, автономністю до 13 годин, наявністю великої кількості портів / роз'ємів, є дисковод. Діагональ екрану в такому випадку становить 13-15 дюймів.
Професійні та ігрові ноутбуки діагоналлю 16-20 '' важать до 10 кг, мають великі розміри.
Популярні бренди-виробники ноутбуків
Після того, як ви розібралися з технічними характеристиками ноутбука, варто визначитися з виробником. У нашому інтернет-магазині можна купити ноутбуки брендів:
Asus,
Acer,
Apple,
Xiaomi,
Toshiba,
HP,
Lenovo,
DELL та інші.
Найбільшою популярністю користуються ноутбуки виробників Apple, Lenovo, Asus, Acer, що пропонують лептопи з вигідним співвідношенням ціна-якість.
Де купити ноутбук в Україні вигідно?
На сайті y.ua можна підібрати потужний ноутбук топового виробника або непоганий бюджетний варіант. У нашому інтернет-магазині кожен відвідувач зможе купити ноутбук з оптимальним поєднанням якості, надійності і доступності, а різноманітність моделей дозволить вибрати ідеальний ноутбук для своїх цілей.
Ціни на Ноутбуки:
Ноутбуки | Ціна |
Ноутбук GIGABYTE G5 (2024) (MF5-H2EE353KD) | 33 199 грн |
Ноутбук MSI Cyborg 15 A13VF (A13VF-1278US) | 57 266 грн |
Ноутбук ASUS ROG Flow X16 (GV601RW-M5047W) | 88 999 грн |
Ноутбук MSI Cyborg 15 A13VF (A13VF-1255US) | 71 499 грн |
Ноутбук ASUS Zenbook S16 (UM5606WA-RK266X) | 80 999 грн |