Що краще: комп'ютер або ноутбук?

Зміст:

Що важливо знати перед покупкою?

Покупка ноутбука: «за» і «проти»

Стаціонарний ПК: переваги і недоліки

Підводимо підсумки порівняння: що краще - ноутбук або комп'ютер?

Підсумок

Плануючи оновити комп'ютерну техніку, багато хто задається питанням: «Що вибрати: ноутбук або комп'ютер?». Відразу скажемо, що єдиної правильної відповіді на це питання немає, оскільки все залежить від ваших уподобань, цілі покупки і сфери використання. Одним потрібен ПК для ігор, іншим - ноутбук для навчання. Але що ж краще - розбираємося в цій статті.

image alt

Що важливо знати перед покупкою?

Персональний комп'ютер являє собою поєднання окремих компонентів (системний блок, монітор, клавіатура), які разом створюють робочу машину. Ноутбук - це поєднання всіх перерахованих компонентів в одному корпусі, і головна його перевага - портативність, можливість брати з собою в поїздки, відрядження, на відпочинок.

Пропонуємо невелику таблицю для ознайомлення з ключовими параметрами вибору:

Критерії виборуНоутбукКомп'ютер
ЕкранНайбільшою популярністю користуються моделі діагоналлю 15 і 17 ''. Оптимальний формат - FullHD, але можна доглянути і просунуті QuadHD, 2K, 4K. IPS-екрани мають широкі кутами огляду, природною передачею кольорів. TN-дисплеї гірше передають кольору, але у них швидше відгук, що важливо для ігор. Бувають моделі з сенсорними екранами (як в смартфоні) і з AMOLED-матрицею - більш насиченими кольорами і глибоким чорним, - вони найдорожчі.Популярні діагоналі моніторів для комп'ютера: від 15 до 25 дюймів, роздільна здатність - FullHD, 2K і 4K (для дизайнерів, ілюстраторів і тих, хто працює з графікою). Важливо наявність роз'ємів для підключення гаджетів - HDMI, USB, VGA, DVI. Матриці аналогічні, крім AMOLED.
АвтономністьБатарея буває вбудованої і знімною. Середній показник автономності - 5-14 годин. На автономність впливає енергоефективність процесора, складність виконуваних завдань.У комп'ютері немає акумулятора, він живиться від мережі, тому і про автономному режимі тут мова не йде.
ПроцесорЗнаходиться в корпусі пристрою. Популярні виробники процесорів - AMD і Intel. Приділіть увагу поколінню процесора, частоті, кількості ядер.Процесор в комп'ютері знаходиться в «системнике». При його заміні слід підбирати модель, яка підходить під материнську плату.
Обсяг оперативної пам'ятіРазом з процесором впливає на швидкість роботи системи. Чим більше оперативки, тим швидше виконуються процеси. Оптимально - 8-16 Гб.Аналогічно: чим більше, тим краще.
ВідеокартаІснують інтегровані і дискретні відеокарти. Перша підходить для базових завдань: набір тексту, робота з таблицями, веб-серфінг. Друга для ресурсовитратності завдань: геймінг, робота з графікою і т.д.Існують професійні графічні адаптери (для 2D- і 3D-графіки) і ігрові.

Враховуйте, що стаціонарний комп'ютер - це такий собі конструктор «лего». Потрібно правильно підібрати компоненти системи для максимального комфорту. Ноутбук - єдина система, що поєднує екран, чіпсет, тачпад, динаміки в єдиному корпусі. Щоб детальніше розібратися, що краще: ПК або ноутбук, радимо ознайомитися з перевагами та недоліками придбання кожного.

image alt

Купівля ноутбука: «за» і «проти»

Людям, які можуть працювати в будь-якому місці і які люблять подорожувати, краще гаджета, ніж ноутбук годі й шукати. Компактна конструкція невеликого ваги поміщається в робочу сумку або рюкзак, причому важлива інформація знаходиться «під рукою». Чи не доводиться скидати дані на USB-накопичувач або зовнішній диск для демонстрації презентації, створеного проекту.

Шанувальники ноутбуків відзначають наступні плюси використання:

  1. Можливість підключення до Wi-Fi в місцях з доступом до бездротової мережі.
  2. Автономність - користувач «не прив'язаний» до розетки.
  3. Повноцінна комплектація в одному корпусі (клавіатура, динаміки, веб-камера і т.д). Не потрібно купувати окремо кожен елемент.

Головні мінуси - крихкість і дорогий ремонт. Коли ламається одна деталь, доведеться віддавати в ремонт пристрій повністю. Якщо говорити, який гаджет продуктивніше - ноутбук або настільний комп'ютер, то виграє ПК. Начинку портативного пристрою не можна замінити - вона швидко застаріває, апгрейд неможливий. У деяких моделях збільшується обсяг оперативної пам'яті.

image alt

Стаціонарний ПК: переваги і недоліки

Комп'ютер від ноутбука відрізняється великими габаритами - для ПК потрібно виділити окреме місце в будинку. Додатково рекомендується придбати підставку під системний блок, спеціальний комп'ютерний стіл з виїжджає частиною для клавіатури, підставкою під монітор, компактно розкласти дроти.

Незважаючи на великі габарити, «за» купівлю персонального комп'ютера свідчать такі факти:

  1. Доступна вартість. При ідентичною продуктивності з ноутбуком аналогічний набір комплектуючих для комп'ютера виявляється дешевше.
  2. Доступний апгрейд. У стаціонарному ПК можна модернізувати всі складові: відеокарту, оперативку, чіп.
  3. Цікаві фішки. Можна доповнити комп'ютер ТВ-тюнером і 22-дюймовим ноутбуком і влаштовувати домашній перегляд ТБ-передач. Телевізор не знадобиться.

Настільний ПК постійно знаходиться в стаціонарному стані, що виключає механічні пошкодження і продовжує термін експлуатації.

Недоліки настільного ПК «випливають» з його габаритів:

  1. Відсутність портативності, мобільності.
  2. Безліч проводів і різних деталей.
  3. Всі компоненти системи потрібно купувати окремо.

Комп'ютер живиться від електромережі. Щоб уникнути проблем, пов'язаних зі стрибками напруги, рекомендується придбати стабілізатор.

image alt

Підводимо підсумки порівняння: що краще - ноутбук або комп'ютер?

Віддайте перевагу влаштуванню, відповідному вашому роду діяльності, типу відпочинку.

Для ігор

В даному случає відповідь на питання: «Стаціонарний ПК або ноутбук: що краще?» очевидний. Звичайно ж, потрібен комп'ютер:

  1. Геймінг на моніторі з великою діагоналлю повністю занурює в те, що відбувається, посилює ефект присутності.
  2. Робочий стіл можна зібрати в найпотужнішою модифікації і періодично замінювати компоненти на більш продуктивні, тому ПК «потягне» будь-яку гру.
  3. Система охолодження краще.
  4. Зібрати комп'ютер самостійно з бажаних компонентів набагато дешевше, ніж купити високопродуктивний ігровий ноутбук.

image alt

Для роботи

Вибір залежить від програм і сервісів, які використовуються під час робочого процесу. Для відеомонтажу, обробки фото, створення ілюстрацій, роботи з графічними компонентами, беріть продуктивний комп'ютер. З ним зручніше робити масштабні презентації, готувати проекти дизайнерських рішень з великим об'ємом даних, займатися підготовкою проектів в 3D-форматі. Якщо недостатньо місця - подбайте моноблок.

Робота, яка передбачає часті роз'їзди і відрядження, однозначно вимагає покупки ноутбука. Він підійде для комфортної роботи з офісними документами, інтернет-серфінгу, веб-конференцій. Для стабільної роботи і високої продуктивності беріть моделі з Intel Core i5-i9 7-10 поколінь, 8-16 Гб оперативки.

image alt

Для будинку

Для невеликої квартири краще придбати компактний ноутбук, щоб гаджет не займав багато місця. До того ж він:

  • працює тихо, не заважаючи відпочивати домочадцям;
  • має все необхідне для продуктивної роботи і відпочинку.

Любителям у вільний час пограти радимо підібрати модифікацію з дискретною відеокартою і перемагати в сучасних іграх, влаштовувати батли з друзями, збираючись разом.

У велику кімнату можна встановити повноцінний комп'ютер з великим монітором. Комп'ютер - ідеальний варіант для сім'ї з дитиною. Поки батьки займаються справами, включайте малюкові мультфільм на YouTube, щоб кілька серій йшли поспіль. 30-40 хвилин тиші гарантовані, може і більше. Комп'ютер безпечніше в порівнянні з ноутбуком, оскільки вона не заторкує до великого монітора, ризик пошкодження мінімальний. З ноутбуком зворотна ситуація - малюк запросто виллє сік, суп, забруднить гаджет кашею, пюрешку або іншим способом зіпсує агрегат.

Для програміста

Кодіть зручніше на великому моніторі, але програмістам-удаленщікам, які віддають перевагу писати код затишно вмостившись на ліжку, можна взяти ноутбук. Головне підібрати високопродуктивну начинку, щоб ноут НЕ підвисає - Intel 9-10 поколінь підійде.

image alt

Для навчання

Учням в університеті на програміста, інженера, графічного дизайнера варто вибрати комп'ютер. Іншим студентам і школярам підійде ноутбук - дозволяє робити домашні завдання і в парку, і в кафе. Причому не обов'язково купувати дорогий ноутбук, досить пристрої середнього цінового діапазону, наприклад, з Intel Core i5 сьомого покоління і 8 Гб оперативної пам'яті.

image alt

Підсумок

Купівля комп'ютера або ПК «влетить в копієчку», тому потрібно вибрати дійсно гідний варіант. Чи не переплачуйте за непотрібні функції і сверхпроізвдітельность, коли вона не потрібна або за дискретну відеокарту, якщо не плануєте грати. Хороший ноутбук або комп'ютер, готовий до багатозадачність, обійдеться в 15-20 тисяч гривень, професійні моделі коштують 20-30 тис. Гривень. Середньостатистичному користувачеві, якому потрібен тільки інтернет, підійде бюджетна модель комп'ютера або ноутбука з базовим набором можливостей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП бюджетних ноутбуків

10 February 2017
12 минут на прочтение