Зміст:
Популярні виробники телевізорів і особливості пристроїв
У чому перевага смарт-телевізорів?
Яку операційну систему вибрати?
Способи управління телевізором
Вага телевізора і товщина корпусу
Перед покупкою нового телевізора багато покупців задаються питанням: «Як вибрати телевізор?». Незважаючи на схожий дизайн, набір характеристик, дозвіл і діагональ, на перший погляд однакові телевізори кардинально відрізняються між собою. Одні мають діагональ 40 дюймів і покриття антивідблиску, інші оснащені глянцевими екранами, що пропонують соковиту, контрастну картинку. Одні підходять для перегляду ефірних ТВ-каналів, інші - для вечірнього кіноперегляду. Вибрати свою ідеальну модель, ще й вкластися в бюджет досить складно. Але ми допоможемо з вибором.
Перш ніж купити телевізор, потрібно ознайомитися з усіма можливими характеристиками, корисними, може і марними фішками. У статті розповідаємо, як вибрати хороший телевізор.
Вигнуті телевізори - нове явище. Подібними рішеннями користуються IMAX-плеєри - зігнутість створює атмосферу повного занурення в події. Маркетологи стверджують, що вигнутий екран якісніше передає картинку. Запевняємо, якість зображення визначають дозвіл, матриця, кути огляду, в останню чергу ступінь зігнутості екрану. Імітуючи реальність, вигнуті панелі наближають користувача до країв екрану, підвищуючи залученість в те, що відбувається.
Повноцінно оцінити переваги вигнутих ТВ можна, вибравши панель - 60-80 ''. Для перегляду потрібно розміститися по центру щодо екрану, а якщо збоку, картинка спотворюється. За рахунок зближених країв матриці зменшується рівень огляду, тому сидіти перед телевізором потрібно рівно по центру, щоб картинка не спотворювалася. Якщо вибираєте телевізор для комфортного перегляду фільмів в сімейному колі, купите плоский телевізор.
Сьогодні можна купити телевізор з трьома типами покриття: матовим, глянсовим і глянсовим з покриттям антивідблиску. Який телевізор вибрати?
Розглянемо в чому відмінності:
Якість і деталізація зображення залежать від дозволу. Сучасні моделі підтримують такі формати:
Який вибрати формат? HD-телевізори купувати не варто. Якщо шукаєте доступний варіант - беріть FullHD-модель, якщо підбираєте телевізор на майбутнє - купуйте з 4К, це кращий варіант. Формат 8К вважається екзотикою, він представлений в невеликій кількості, тому купувати 8К-телевізор не найкраще рішення.
Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати плазмовий телевізор, то пропонуємо почати з вибору матриці. У пошуках реалістичною передачі кольорів, відтінків і високої яскравості створено безліч технологій, основні з них: LED, QLED, OLED:
Існує два різновиди LED-панелей:
LED матриці використовують в недорогих ТВ-панелях і середнього цінового діапазону. IPS підійде для перегляду різного контенту, ігор. LED-VA - відмінний вибір для вечірнього перегляду серіалів і кіно.
Якщо у вас необмежений бюджет і потрібен телевізор з хорошою матрицею, беріть OLED. Якщо бюджет обмежений, купуйте LED-панель.
Серед найвідоміших торгових марок, що користуються найбільшим попитом, можна виділити наступні:
ЖК-телевізори без функції Smart TV практично не користуються попитом. Усім потрібні просунуті моделі з виходом в інтернет і доступом до онлайн-сервісів переглядів фільмів. Зараз у продажу складніше знайти телевізор без смарт-тв, ніж с. І це не дивно, адже за останні пару років ціна на смарт істотно знизилася. Що вміють смарт телевізори:
Для використання смарт-функцій потрібне підключення до інтернету. Телевізор можна підключити до домашньої локальної мережі через кабель DLNA або використовувати бездротове підключення Wi-Fi. Щоб відкрити інструментами та програмами Smart TV, потрібно натиснути спеціальну кнопку на пульті управління, зазвичай вона яскрава і велика.
По-перше, це можливість подивитися улюблений фільм, телешоу або серіал прямо тут і зараз. Не потрібно чекати, поки закінчиться реклама або новини. Подивитися нову серію улюбленого серіалу можна в інтернеті, в день її виходу, а не чекати кілька місяців, коли ж її почнуть показувати на ТБ.
По-друге, смарт телевізор пропонує вільний доступ до широких інформаційних, пізнавальних і соціальних ресурсів. Можна слухати музику через інтернет і дивитися улюблені кліпи, дізнаватися першим про новинки. По-третє, користувач отримує доступ до ігор, що перетворює «розумний» телевізор в справжню ігрову приставку.
Телевізори з функціями Smart TV працюють на певній операційній системі, за допомогою неї реалізуються смарт-функції. Як в смартфонах встановлені Android і iOS, так і в телевізорах виробники використовують різні операційні системи:
Який телевізор краще - на Android, webOS або Tizen, сказати складно. Наприклад, Android TV стане прекрасним вибором для бажаючих не тільки дивитися ТБ-канали, а й користуватися різними додатками, грати в ігри - вибору тут більше, ніж у інших ОС. Фанатам бренду Samsung в будь-якому випадку має бути знайомство з ОС Tizen, вона працює добре, стабільно, без заскоків. WebOS від LG має приємний інтерфейс, проста і зрозуміла у використанні.
Кожен виробник намагається вдосконалити операційну систему, додаючи інтерактивні додатки і різні сервіси для перегляду фільмів і серіалів. Наприклад, український виробник Kivi реалізував в телевізорах сервіс онлайн TV від Kivi, який містить величезну колекцію фільмів, мультиків, серіалів, спортивних подій, їх можна подивитися в будь-який час доби.
Керувати «розумним» телевізором можна різними способами:
Перший варіант використовується в усіх представлених на ринку телевізорах, інші - в смарт-тв. Ви можете встановити на свій смартфон необхідну мобільний додаток або налаштувати роботу з Google Assistant або іншим голосовим помічником. Жестової управління реалізовано в преміальних моделях з високим цінником і природно максимальним набором можливостей.
Компанії намагаються зробити ТВ-панелі легкими і тонкими, щоб вони зливалися з інтер'єром, а не виглядали, ніби величезна чорна коробка. Коли стіни в квартирі виконані з тонких листів гіпсокартону, краще вибрати легкий пристрій. Плануючи установку телевізора на тумбі або столі, можете не звертати увагу на габаритах і вазі. Всі сучасні моделі досить тонкі.
Моделі, наявні в продажу, наділені такими інтерфейсами:
Перераховані вище порти і бездротові комунікації стануть в нагоді тим, хто планує використовувати телевізор в якості мультимедійного центру розваг.
Преміум-моделі мають велику кількість ТВ-тюнерів, але в недорогих і среднебюджетних може бути тільки один тип або взагалі бути відсутнім. Щоб дивитися ефірні ТВ-канали, уточніть наявність тюнера:
У телевізорі може бути безліч цікавих фішок, про які покупці можуть і не знати. Але деякі з них вам точно знадобляться, а інші просто не приносять користі.
Функції, які точно знадобляться:
Серед непотрібних функцій відзначимо наступні:
Тепер ви в найдрібніших подробицях знаєте критерії вибору телевізорів, без зусиль зможете вибрати і купити ідеальну модель. Сподіваємося, наші поради допомогли визначитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кращі смарт телевізори