Телевізори

Телевізійні технології розвиваються досить швидко, тому іноді при покупці буває складно зорієнтуватись у характеристиках. Далі ми розповімо, які діагоналі екранів кому підійдуть, на які функції звернути увагу, а також створили добірку ТОП телевізорів для зручності вибору.
Купити телевізор: асортимент у магазині «Цифра»
У каталозі інтернет-магазину "Цифра" доступна велика кількість плазмових телевізорів від відомих виробників: Samsung, LG, Kivi, Bravis, Satelit, Toshiba, Akai, Hisense. Пристрій можна купити для:
- вітальні;
- дитячої кімнати;
- кухні;
- домашнього кінотеатру;
- спальні.
Крім перегляду програм через вбудований ТВ-тюнер, плазмові телевізори можна використовувати як основний або додатковий монітор для комп'ютера, перегляд контенту з використанням флеш-накопичувачів, DVD і Blu Ray програвачів. Також телевізори використовуються для підключення ігрових консолей HDMI. Для великої кімнати рекомендується купити 4K телевізор близько 50-55 дюймів. У приміщенні з невеликою площею можна встановити Full HD пристрій.
Критерії вибору телевізора
При виборі нового плазмового телевізора необхідно врахувати кілька критеріїв. Від них залежить зручність користування, задоволення від перегляду програм, відео, ігри:
- Діагональ екрана. Вказується у дюймах. Чим більший, тим більша роздільна здатність підтримується пристроєм. Моделі до 32 дюймів підтримують максимум Full HD (1920×1080). Щоб отримати розмір сантиметрів, помножте число в дюймах на 2,54.
- Розширення. Кількість пікселів на екрані. Що вищий показник, то чіткіше зображення – у ньому більше деталей. Сучасне мовлення в Україні підтримує переважно Full HD, 4К контент можна дивитися через інтернет або на Blu Ray дисках.
- Частота оновлення екрана. Стандартом є 60 Гц, попри те, що в Україні сигнал передається в 50 Гц. Більш "просунуті" моделі підтримують частоту розгортки в 120 Гц, виключаючи мерехтіння та втому очей.
- Затримка сигналу. Виражається у мілісекундах. Нормою для телевізорів є показник 8-10 мс, що більше, ніж у ПК-моніторів, але для комфортного перегляду ТБ та гри на сучасних консолях без апскейлінгу достатньо.
- Підтримка стандартів мовлення (цифрових, аналогових). Абсолютно всі моделі можуть обробляти сигнал DVB-T2, який використовується в Україні. Також багато плазмових телевізорів працюють з DVD-T, DVB-C, DVB-S2. Забезпечена сумісність зі старими пристроями, що підключаються до антенного та композитного входу завдяки підтримці стандартів PAL, SECAM, NTSC.
- Виведення звуку. Крім вбудованих динаміків, які не можуть видати об'ємний бас через особливості конструкції, передбачена можливість використання зовнішньої акустики. Під'єднати її можна через роз'єм навушників (джек 3,5 мм), порт TOSLink (оптика). Другий варіант дає максимально чистий сигнал.
- Гнізда для відеосигналу. Стандартом є наявність 2-4 портів HDMI, через які підключаються Blu Ray програвачі, консолі, комп'ютери без потреби постійного перемикання кабелів. Для прийому ТВ сигналу використовується антенний роз'єм, для старих пристроїв – композитний вхід (RCA, "тюльпани").
- USB. Як мінімум, 1 порт потрібен для включення флешок з медіафайлами, які відтворюються вбудованим програвачем.
- ЦП, оперативна пам'ять. Чим потужніший процесор і більше обсяг оперативної пам'яті, то швидше реагує плазмовий телевізор на команди (особливо при відтворенні медіа через інтернет). Також показники впливають на затримку – вона стає меншою за наявності потужного "заліза".
- Технологія виготовлення дисплея. Сучасні телевізори випускаються з використанням технологій LCD, LED, OLED і QLED, що відрізняються кольором, енергоспоживанням, динамічним діапазоном.
Не забувайте про спосіб встановлення. Типово пристрій встановлюється на підставку. Якщо у вас немає місця в кімнаті або боїтеся за збереження плазмового телевізора через присутність дітей та свійських тварин, є альтернатива. Сучасні моделі можуть закріплюватись на кронштейні, з яким легко налаштувати кут нахилу. Вибір з урахуванням всіх факторів впливає на вартість телевізора.
Бюджет покупки
Важливим етапом при виборі ТБ є оцінка своїх фінансових можливостей, тобто треба розуміти, яку кількість грошей ми готові витратити і що в результаті ми можемо отримати. Тому для зручності ми умовно розділили всі плазмові телевізори на три категорії:
- Бюджетні – характеризуються низькою роздільною здатністю екрана (HD), застарілою матрицею, невеликою діагоналлю, відсутністю роз'ємів, Smart-TV.
- Середньобюджетні – дозволяє придбати пристрій із високою роздільною здатністю, великою діагоналлю, непоганим набором сучасних технологій.
- Високобюджетні – це найдорожчі моделі вартістю від 50 тис. грн з останніми розробками: 4К, HDR, потужним процесором, покращеним звуком і т.д.
Діагональ і роздільна здатність екрана телевізора
Діагональ екрана повинна бути в 4 рази менша за відстань між екраном і глядачем.
Таблиця залежності відстані від діагоналі екрана
Діагональ екрана, дюйм | Безпечна відстань для перегляду, метр |
1-2 | |
30 | 1,1-2,3 |
34 | 1,3-2,6 |
42 | 1,6-3,2 |
55 | 2,1-3,9 |
60 | 2,3-4,6 |
65 | 2,6-4,9 |
У нашому магазині можна купити плазмовий телевізор з роздільною здатністю:
- HD – 1280х720 пікселів;
- Full HD – 1920х1080 пікселів;
- 4К – 3840х2160 пікселів.
Формат 4К – найкращий вибір:
- відмінна деталізація зображення;
- чіткість;
- реалістична кольоропередача;
- показує не спотворену картинку.
Телевізори 4К яскравіше, контрастніше, чіткіше. Мінус – 4К-контенту небагато, більшість фільмів, серіалів, телепередач доступні для перегляду в 1080р.
Купівля 4К – вигідне довгострокове вкладення, але кому шкода розлучатися з грошима, рекомендуємо придбати Full HD – залишиться актуальним протягом 5 років.
Відмінності екранів телевізорів
У нових моделях телевізорів використовується кілька технологій, що впливають на яскравість, насиченість зображення та точність кольору. Наразі можна придбати телевізори з такими матрицями:
- LED. Відрізняються яскравою, насиченою картинкою, низьким енергоспоживанням. Пристрої легко монтуються на стіну завдяки невеликій вазі. Мінуси – невеликі кути огляду, низький рівень контрастності.
- OLED. Використовують органічні світлодіоди, пропонують природне перенесення кольорів, відмінну контрастність, глибокий чорний колір, широкий кут огляду. Недоліки – висока ціна OLED панелей, невеликий термін служби світлодіодів.
- QLED. Відрізняються більшою яскравістю, найкращою передачею кольорів, терміном служби. Пристрої помітно більші за інші різновиди.
- LCD. Рідкокристалічні телевізори відрізняються відмінною передачею кольорів, невеликою вагою. Пристрої працюють набагато довше за інші варіанти. Головний недолік при виготовленні використовується ртуть, тому при експлуатації потрібно бути обережним.
Раніше була популярна технологія PDP, використана в плазмових телевізорах, але вона зараз не потрібна. Техніка з такими екранами споживала більше енергії, пікселі з часом вигоряли. Розмір також не сприяв поширенню на відміну від LED та LCD пристроїв.
Частота оновлення
Визначає періодичність зміни кадрів – 60/100/120 Гц. Контент, що оновлюється з частотою > 60 Гц відсутній, але ТВ 120 Гц продаються, чому? Купуючи плазмовий телевізор із частотою оновлення 120 Гц, глядач отримує якісну матрицю, що визначає якість зображення, що відтворюється.
Smart-TV, технологія Wi-Fi
Телевізори Смарт-ТВ характеризуються підтримкою технології Wi-Fi. Користувачі створюють облікові записи, спілкуються у соціальних мережах, завантажують програми, ігри. Управління смарттелевізором здійснюється сенсорним пультом, клавіатурою, голосовим пошуком, жестами.
Виробники смарт-ТВ використовують різні операційні системи:
- Tizen OS (телевізори Samsung). Проста, зрозуміла операційна система, що підтримує керування жестами, торканням пульта, розпізнаванням обличчя. Завдяки вбудованому пошуку, користувач швидко знайде цікавий фільм, серіал, футбольний матч, бокс, телевізійну програму. Сервіс Social TV дозволяє дивитися серіал, листуватися із друзями.
- Android TV (Sony та Philips). Андроїд пропонує користувачеві зручне меню, вбудовану пам'ять до 16 Гб, голосовий пошук, підтримку різних інтерфейсів.
- WebOS – платформа LG-телевізорів, дозволяє використовувати YouTube, Picasa та інші програми. Завдяки опції Smart Share можна виводити фото- та відеоконтент зі смартфона, планшета, ноутбука на екран телевізор бездротовим способом.
Вигнутість екрану
Вигнуті телевізори – нове явище. Подібними рішеннями користуються IMAX-кінотеатри – вигнутість створює атмосферу повного занурення у те, що відбувається. Маркетологи стверджують, що вигнутий екран якісніше передає картинку. Запевняємо, якість зображення визначають роздільну здатність, матриця, кути огляду, в останню чергу ступінь вигнутості екрана. Імітуючи реальність, вигнуті панелі наближають користувача до країв екрана, підвищуючи залученість до того, що відбувається.
Повноцінно оцінити переваги вигнутих ТБ можна, купивши панель – 60-80''. Для перегляду потрібно розміститися по центру щодо екрана, а якщо збоку, зображення спотворюється. Вигнуті екрани – продуманий маркетинговий хід, що підвищує вартість пристрою, не більше.
ТОП телевізорів
Найпопулярнішими телевізорами в каталозі магазину «Цифра» є:
- Samsung UE55AU7172. 55-дюймова модель, що є втіленням балансу ціни та потужності. Пристрій із підтримкою 4К, швидким інтернет-з'єднанням, сумісністю з актуальними стандартами ТБ мовлення.
- Kivi 32H740LW. 32-дюймовий телевізор з роздільною здатністю 1366x768, який можна встановити у невеликій кімнаті. Популярна дана модель завдяки низькій ціні та можливості комфортного перегляду відео в інтернеті.
- Kivi 43U790LW. Недорогий 4К телевізор, який підходить для регулярного перегляду ТБ та медіаконтенту. Оптимальний варіант для вітальні завдяки екрану 43 дюйми, що дозволяє розглянути найдрібніші деталі.
- LG OLED55C21. Модель на 55 дюймів, що підтримує всі актуальні стандарти мовлення (включаючи аналогові для сумісності). Існує функція підключення Bluetooth акустики.
- Samsung QE55QN85B. 55-дюймовий плазмовий телевізор із потужними динаміками (60 Вт). Доступний слот для підключення CI+ картки, що дозволяє розблокувати зашифрований сигнал.
У каталозі є набагато більше моделей, які можна придбати для регулярного використання.
Переваги покупки в «Цифрі»
Купити телевізор 4К, зігнутий, смарт, 50-дюймовий можна в інтернет-магазині "Цифра". Головне визначте бюджет покупки, очікувані функції, розмір діагоналі – фільтри сайту допоможуть виставити бажані характеристики.
Переваги покупки у нас:
- Можливість вибору способу оплати. Готівка, банківська картка, безготівковий розрахунок.
- Вигідні ціни та знижки на багато моделей.
- Можна купити телевізор у кредит. Підходить тим, хто хоче дорожчий телевізор, але не вдається заплатити всю суму одразу.
- Доставка товару здійснюється у будь-яке місто України.
Оформляється замовлення на сайті або за телефоном. Ставте запитання нашим фахівцям, якщо потрібно уточнити деталі товару.
Ціни на Телевізори:
Телевізори | Ціна |
Телевізор Samsung UE55DU7172 | 15 899 грн |
Телевізор Samsung UE50DU7172 | 14 399 грн |
Телевізор Samsung UE43DU7172 | 11 899 грн |
Телевізор Samsung QE55Q60D | 20 899 грн |
Телевізор Samsung UE65DU7172 | 22 524 грн |