Зміст:
Який вибрати пилосос: миючий, класичний, робот або швабру?
На що звернути увагу при виборі
Здавалося б, як вибрати пилосос знає практично кожен. Але коли справа доходить до покупки, виникає багато питань. З мішком або без? А навіщо потрібен аквафильтр? А може робот-пилосос? А чим миючий краще класичного?
Сьогодні у продажу дійсно є величезна кількість різних моделей, що відрізняються потужністю, характеристиками, набором функцій і іншими критеріями. У цій статті розповідаємо докладно, як правильно вибрати хороший пилосос для квартири.
Який пилосос вибрати, якщо на ринку щороку з'являються нові варіанти? Доведеться вивчати переваги і недоліки кожного виду, щоб підібрати оптимальний. Сьогодні можна підібрати пилосос для будинку з тваринами, який ефективно усуває шерсть навіть з м'яких меблів, а також є варіанти із спеціальними фільтрами, які підходять алергікам. Знайомимося з різновидами сучасних пилососів.
4 751 - 22 690 грн
Більшість покупців задаються питанням, який пилосос краще, класичний або миючий? На наш погляд, у миючих моделей ширше спектр функцій, тому брати потрібно їх.
Миючий пилосос допоможе позбутися від плям різного походження, прочистити засмітилися раковини, освіжити штори, вимити вікна, прибрати розлиту рідину, зволожити повітря і т.д.
Усередині пристрою знаходяться два резервуари з водою: з першого вода з миючим засобом (або без нього) надходить і розпорошується в приміщенні, зволожуючи необхідну поверхню. Потім брудна вода, що стала такою після змішування з брудом, по спеціальних каналах надходить у другій резервуар.
Переваги миючих пилососів:
Недоліки миючих пилососів:
Один з найпопулярніших миючих пилососів - Thomas TWIN TIGER, який працює на потужності 1 500 Вт. Також користується попитом модель Thomas Twin Helper Aquafilter з пилозбірником об'ємом 3 літри і вартістю 5 481 грн.
Розрахований виключно на прибирання килимів та інших покриттів для підлоги. Не підходить для очищення меблів, має невеликий набір функцій. Перевага - різноманітність моделей і невисока вартість дозволяє вибрати і купити пилосос, що ідеально підходить саме вам.
Щоб зрозуміти, який пилосос вибрати, потрібно розібратися з різноманітністю класичних варіантів. Вони бувають трьох видів.
905 - 22 584 грн
Мішки бувають тканинні, синтетичні або паперові, два останні варіанти зручніше, оскільки вони одноразові - після наповнення їх дістають і викидають. Тканинний потрібно витрушувати і назад вставляти в прилад, що незручно.
2. 560 - 25 Ціна: 506 грн
Мають ємність для води, яка і виконує роль фільтра - бруд, пил і забруднення осідають в воду. Пилосос з водяним фільтром - відмінне рішення, адже завдяки такому фільтру повітря зволожується, що корисно для організму, але такі пилососи відрізняються високою вартістю.
переваги:
недоліки:
1 211 - 28 024 грн
Усередині пристрою спеціальний контейнер, куди надходять бруд, пил. Контейнер потрібно періодично спустошувати від забруднень. Пилососи з контейнером (без мішка) користуються підвищеним попитом.
переваги:
мінуси:
Одна з найпопулярніших моделей - Philips FC9350 / 01. Працює на потужності 1 900 Вт, варто 2 313 гривень.
1. 572 - 8 332 грн
Свою назву швабра-пилосос отримала через зовнішню схожість зі шваброю. Конструкція у вигляді витягнутої довгої ручки зі щіткою знизу дозволяє швидко і ефективно справлятися з забрудненнями. Усередині пилососа-швабри, як правило, контейнер для збору пилу. Техніка може бути з парогенератором і без.
Переваги пилососа-швабри:
мінуси:
Якщо вам потрібен ТОП за свої гроші, зверніть увагу на модель Rowenta RY7557WH. Це інноваційне поєднання високоефективного вертикального пилососа і парової швабри. За допомогою такого пристрою можна відпарити і прибрати будь-які поверхні, убивши мікроби і бактерії, тим самим досягнувши ідеальної чистоти.
Такі роботи самостійно займаються домашнім прибиранням, орієнтуючись у просторі завдяки ультразвуку. Користувач може запрограмувати бажані настройки: тривалість, тип прибирання та інші.
Робот пилосос промальовує «карту місцевості» і розуміє, де йому потрібно прибирати. Така побутова техніка працює на акумуляторі.
Наприклад, робот-прибиральник Polaris PVCR 1012U оснащений ультразвуковими датчиками для орієнтації в приміщенні і бічними щітками для ефективного прибирання. Час роботи становить 80 хвилин (до 100 хвилин на твердих підлогах без килимових покриттів).
Ще одна популярна модель - Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, працює через додаток MIJIA. За рахунок відмінної компактності роботи-пилососи без праці наводять чистоту в важкодоступних місцях. Користувачеві доведеться лише вивантажувати зібрану пилососом пил. Управління найчастіше налаштовується через смартфон, що дозволяє задавати налаштування навіть знаходячись далеко від гаджета.
Переваги покупки робота-пилососа:
Мінуси приладу:
1 899 - 19 616 грн
Промислові пилососи купують для використання у великих офісах, торгових центрах, на складах, промислових приміщеннях. Пристрої відрізняються підвищеною потужністю, мають довгий шнур, що дозволяє провести очистку на всій території приміщення. Такі моделі мають великі габарити і вага, потужний двигун і ємний пилозбірник.
Плюси апарата:
мінуси:
Для промислових цілей найчастіше вибирають моделі Karcher KM 70/20 C, Becker WINDY 365 IR. Вони мають високу потужність всмоктування і ємним пилозбірником (42 і 65 л відповідно).
Перш ніж купити пилосос, необхідно розібратися з необхідними характеристиками і можливостями пристрою. До головних критерій вибору відносяться:
Це основний показник ефективності. Існує два види потужності:
Споживана потужність знаходиться в межах 1250-300 Вт, а всмоктування - 250-800 Вт. Саме останній показник визначає ефективність збирання. Оптимально вибрати пилосос з потужністю всмоктування 450-600 Вт.
Перед покупкою пилососа зверніть увагу на наявність системи фільтрації:
Оптимальний показник шуму, що виходить від пилососа, становить 60-70 дБ. Моделі з такими показниками не доставили дискомфорту користувачеві, домочадцям і сусідам. Існують моделі, що працюють з таким рівнем шуму:
Наявність різних насадок в комплекті розширює можливості побутової техніки, але позначається на ціні пилососа. Сучасні пилососи оснащуються такими типами насадок:
Багато виробників пропонують компактні пилососи вагою 2-4 кг. Повнорозмірні миючі пилососи важать 5-6 кг, в них дві ємності, за рахунок чого вага і габарити великі. Просунуті пилососи з аквафільтром можуть важити до 7-8 кг (через вагу води всередині).
Вертикальний пилосос важить близько 3-4 кг, при цьому враховуйте, що в процесі збирання його потрібно тримати в руках (не тільки трубку і шланг, а весь корпус). Роботи-пилососи важать стільки ж, скільки і вертикальні, правда в даному випадку навантаження для користувача відсутня, а відповідно і вага значення не має.
Якщо ви хочете вибрати недорогий пилосос, то придивіться до продукції брендів Clatronic, Elenberg, Saturn, Rotex. Вони пропонують прості і дешеві пилососи. Вигідним співвідношенням ціна-функції-якість порадують бренди: Thomas, Samsung, LG, Gorenje, Philips, Electrolux.
Ці компанії надають офіційну гарантію, сервісну підтримку протягом гарантійного терміну. Найчастіше пристрої брендів відрізняються високою якістю, наділені всіма популярними функціями і мають хорошу комплектацію. Довговічність в роботі і якісні матеріали виготовлення - ще два важливих переваги.
Лідерами виробництва є бренди Zelmer, Karcher, Hoover, Dyson, Polti. За свою ціну вони пропонують повноцінний набір функцій, високоякісну збірку, надійні матеріали і гарантію. Надійні пилососи прослужать вам більше двох років.
Серед популярних виробників роботів-пилососів можна відзначити компанії iRobot, Xiaomi, Hoover і Samsung.
Тепер ви знаєте, як вибрати пилосос для дому. Підбирайте підходящу модель на нашому сайті, оформляйте замовлення і підтримуйте чистоту в квартирі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати пилосос циклонного типу?