Як вибрати планшет?

Зміст:

Розміри і вага

Вибираємо розмір дисплея

Параметри екрану: матриця, дозвіл

Операційна система

Продуктивність: процесор і оперативна пам'ять

Автономність

Камери

Підтримка мереж LTE

Огляд популярних виробників планшетів

Планшет - універсальний гаджет для роботи, спілкування, проведення онлайн-зустрічей або відпочинку. Планшет дозволяє із зручністю проходити навчальні курси, дивитися серіали, розташувавшись на дивані або редагувати фото на великому екрані, щоб не упустити і найменшої деталі. Якщо у вас намічається покупка нового гаджета, читайте наші поради, як правильно вибрати планшет. Розповідаємо про ключові параметри вибору.

image alt

Розміри і вага

Відразу скажемо, що краще вибрати планшет легкий, тому що з ним можна без проблем переміщатися з кімнати в кімнату, брати гаджет на навчання, роботу, у відпустку або відрядження. Очевидно, що плануючи покупку планшета, ви хочете знайти портативний і легкий гаджет, тому загляньте в характеристики і перевірте товщину і вага пристрою. Гаджети вагою 400-500 грам з корпусом товщиною 5-7 мм - кращий вибір.

image alt

Вибираємо розмір дисплея

Залежно від розміру діагоналі, планшети можна поділити на три групи:

  • Компактні (7-8 дюймів). Ідеальний варіант для скролінгу новинної стрічки, веб-серфінгу, читання книг. Зовні нагадують смартфони, але з великими рамками. Їх зручно брати в поїздки за рахунок мінімальної ваги і компактних габаритів - відволіктися під час тривалої поїздки в автобусі або літаку. Незважаючи на переваги компактних планшетів, вони не завжди підходять для перегляду фільмів або серіалів.
  • Середні (9-10 дюймів). Вигідне поєднання портативності і функцій. Такі гаджети не вмістяться в кишені, зате вони могутніше компактних моделей, з ними комфортніше дивитися фільми, грати в ігри. На таких пристроях зручно працювати, коли поруч немає комп'ютера.
  • Великі (11-12 дюймів). Високопродуктивні моделі, призначені для професіоналів або комфортного відпочинку за переглядом фільмів. Ці девайси складно назвати портативними або компактними, більше підходять для домашнього користування.

Який планшет краще можна зрозуміти на практиці. При виборі орієнтуйтеся на цілі використання. Для навчання підійде модель середніх розмірів; для роботи з графікою беріть великий планшет; для веб-серфінгу і поїздок - компактний.

image alt

Параметри екрану: матриця, дозвіл

Якщо купуєте планшет, щоб часто дивитися фільми, серіали, відео, навчальні уроки, то потрібен гаджет з великим екраном і якісною матрицею. Матриці в планшетах бувають:

  • TFT - недорога проста матриця для бюджетних моделей. Якщо не враховувати низьку вартість, то TFT-дисплеї поступаються двом іншим типам практично у всьому: погана контрастність, невеликі кути огляду, погана читаність при сонячному світлі.
  • IPS - природне перенесення кольорів, широкі кути огляду, доступна вартість.
  • OLED - пропонує соковиту картинку, насичені кольори, ідеальний чорний, але менш широкі кути огляду. OLED-планшети коштують дорожче, ніж IPS або TFT.

image alt

Розширення

Для 7-дюймового девайса досить показника HD, для моделі 8-10 '' вибирайте формат FullHD (деталізація і чіткість зображення будуть краще). HD-дисплеї поступово відходять у минуле, але якщо шукаєте недорогий планшет, можна брати.

Корисні фішки екрану

Щоб при тривалому використанні пристрою не боліли очі, візьміть модель з режимом захисту очей. Він усуває шкідливіше синє світіння і зменшує можливість виникнення астенопії (швидкої стомлюваності очей), тому працювати якомога довше.

Корисним буде нічний режим, де показники яскравості знижуються до мінімальних, відповідно, зменшується навантаження на очі. Зверніть увагу на можливість збільшення / зменшення шрифтів, наявність многооконного режиму, щоб виконувати кілька завдань одночасно.

image alt

Операційна система

Коли стоїть питання: «Який планшет купити?», Покупців спантеличує вибір апаратної платформи. Пропонуємо ознайомитися з особливостями актуальних операційних систем, щоб розуміти, яка підійде вам:

  • iOS - пристрої компанії Apple (iPad) відрізняються високим цінником, професійним екраном Retina, набором функцій і можливостей для вирішення найскладніших графічних завдань, обробки фотографій, монтажу відео. Головна перевага iOS-планшетів - регулярні оновлення операційної системи.
  • Android - на цій платформі працюють пристрої Samsung, Huawei, Lenovo, ASUS Xiaomi і інші. Android-планшети представлені в широкому ціновому сегменті: від бюджетних до преміальних, чого не скажеш про iOS-пристрої, де тільки преміум-сегмент.

Сперечатися про те, яка операційна система краще можна нескінченно. У кожної є свої мінуси і плюси, тому, який вибрати планшет - на iOS або Android, вирішуєте тільки ви.

image alt

Продуктивність: процесор і оперативна пам'ять

Продуктивність - не головний критерій вибору, але в 2020 році з'явилося багато цікавих можливостей, які вимагають великих апаратних ресурсів, тому не беріть малопотужну модель.

Топові модифікації працюють на чіпах:

  • Snapdragon 845/855 /;
  • Kirin 980/990;
  • Snapdragon Microsoft SQ1, Snapdragon 429;
  • Exynos 9611;
  • Intel 7-10 поколінь;
  • Apple A12 або A13 Bionic.

Якщо вам потрібно вибрати планшет для професійної роботи з графікою, монтажу відео, обробки фото, то моделі з перерахованими вище чіпсетами підійдуть. Для базових завдань буде досить среднепроізводітельного чіпа і 2-3 Гб оперативки. Але якщо розробники погано оптимізували програмне забезпечення, девайс буде гальмувати, навіть працюючи на топовом процесорі і з великим об'ємом пам'яті.

Вимогливість нових програм до продуктивності портативних пристроїв зростає постійно. Тому якщо вибрати планшет з простим процесором, через рік можете залишитися «за бортом» інновацій.

image alt

Оперативна пам'ять

Швидкодію системи доповнюється оперативною пам'яттю - це другий найважливіший елемент, що впливає на продуктивність. Стабільну роботу забезпечать моделі з 3-6 Гб оперативки, а ось пристрої з 2 Гб ОЗУ брати не рекомендуємо, вони будуть подвисать.

Об'єм вбудованої пам'яті

Чим більше ємність вбудованого сховища, тим більше даних можна зберігати, і тим вище ціна девайса. Мінімальний рекомендований обсяг - 32 Гб, цього в самий раз для зберігання парочки фільмів, музики, навчальних матеріалів, кількох десятків фотографій. Але краще не економте на пам'яті і візьміть варіант на 128 або 256 Гб, щоб помістилося все і залишилося ще місце. Воно точно стане в нагоді. Підтримка карт пам'яті буде до речі.

image alt

Автономність

Тривалий час роботи без підзарядки - завжди плюс до карми планшета. Погодьтеся, коли купуєте портативний девайс, не хочеться весь день сидіти біля розетки в очікуванні поки він зарядиться. Тому з акумулятором працює принцип: чим більше, тим краще. Оптимальний показник 7 000-10 000 мАг.

Але враховуйте, що на автономність пристрою впливає енергоефективність процесора. З батареєю 10 000 мАг і «ненажерливим» процесором заряд витрачається швидше, ніж в телефоні з акумулятором 7 000 мАг, але хорошим процесором. В середньому планшети працюють 10-12 годин, це гідний показник для сучасного часу.

Наявність технології швидкої зарядки в планшеті допоможе швидко зарядити його.

image alt

Камери

Основна камера вам навряд чи знадобиться - все зазвичай фотографують на смартфон, адже функції телефонних камер пішли далеко за рамки можливостей. Навіть звичайний телефон за 5 тис. Гривень робить фото краще планшета за 10 тис. Гривень. Але якщо вам все ж важлива камера, то придивіться до iPad Pro 2020 з потрійним фотомодулем і LiDAR-сканером. На даний момент в плані фотозйомки у нього немає конкурентів.

А що дійсно важливо, так це фронтальна камера або вебка. Адже планшети часто використовують як робочий інструмент для переговорів і проведення конференцій. Хорошу селф-камеру не знайдеш в бюджетному планшеті, в такі пристрої вбудовують камери з роздільною здатністю 2-5 мегапікселів. Щоб отримати якісну відеозв'язок, рекомендуємо вибрати планшет з роздільною здатністю Фронталки від 8 мегапікселів.

image alt

Підтримка мереж LTE

Коли потрібно вибрати планшет для здійснення дзвінків, зверніть увагу на підтримку роботи з мережами LTE. Вона дозволить встановити в планшет сім-карту і використовувати її для дзвінків, обміну повідомленнями, виходу в інтернет, коли поблизу немає Wi-Fi. Такий собі універсальний робочий інструмент.

image alt

Огляд популярних виробників планшетів

Apple

Американська корпорація Apple займається розробкою всім відомих iPad. Це добре збалансовані пристрою на власних процесорах. Серед «яблучного» асортименту пропонується Apple iPad:

  • Air - легкі високопродуктивні пристрої.
  • Mini - компактні планшети з необхідним набором функцій для щоденного користування.
  • Pro - професійні девайси для роботи з графікою, монтажу відео, обробки фотографій.

Серед фірмових фішок - технологія TrueTone для автоматичного регулювання яскравості, якісний дисплей Retina, технологія розпізнавання обличчя FaceID, LiDAR-датчик, що вимірює дистанцію до об'єктів.

image alt

Samsung

В асортименті південнокорейського бренду Samsung є великі фаблет з чохлом-клавіатурою, моделі з підтримкою стилуса або базові варіанти для навчання. Використовувані в пристроях технології роблять управління простіше і приємніше:

  • Інноваційний перо S Pen з магнітним кріпленням для створення заміток, замальовок, презентацій, дистанційного керування.
  • Додатки Samsung Notes і Samsung DeX (опція настільного ПК).
  • Спеціальний чохол-клавіатура BookCover Keyboard.
  • Датчик відбитку пальців для розблокування в один дотик.
  • Можливість управління смарт-технікою в будинку.
  • Функція Connected + надає доступ до інформації через єдиний Samsung Account.

Популярні лінійки планшетів - Galaxy View, Galaxy Tab, Galaxy Book. У Samsung ви без проблем знайдете дійсно хороший варіант для будь-яких цілей.

Lenovo

Китайський виробник порадує покупця широким асортиментом моделей і різними ціновими категоріями. Найпопулярніша лінійка планшетів Lenovo - Tab з підтримкою стилуса і мереж LTE. Не менш затребувані планшети серії Yoga з гнучкою підставкою, через що і отримали свою назву. Планшет поставляється з першої в світі сенсорною клавіатурою Halo. Це дозволило поліпшити роботу з пристроєм, а також зробити товщину менше, ніж в ноутбуках. У лінійці MIIX поєднуються висока функціональність, ергономічна клавіатура і топові характеристики. Додатково в пристроях є підтримка технології об'ємного звучання Dolby Atmos.

image alt

Microsoft

Компанія Microsoft створює планшети для професійного використання. Пристрої працюють на ОС Windows RT, яка передбачає високий комфорт роботи. Планшети відрізняються міцним, при цьому легким корпусом. У користувача є можливість підключити клавіатуру для набору тексту. В асортименті є моделі 2-в-1 - ноутбук-планшет.

Asus

Бренд ASUS на сьогоднішній день припинив займатися виробництвом планшетів, але в продажу вони ще зустрічаються. Лінійка FonePad порадує покупця поєднанням бюджетної вартості і модуля 3G. Серія MeMO Pad підійде тим, хто шукає компактний гаджет з роздільною здатністю Full HD за доступною ціною. Якщо потрібно щось цікаве, то лінійка Transformer Pad пропонує гібридні планшети з чохлом-клавіатурою і док-станцією.

Намагаючись зробити свої планшети кращими на ринку, компанія ASUS впровадила технологію ASUS Tru2Life - відповідає за насичені фарби і реалістичну передачу кольору. Також в пристроях є фільтр синього світла - захищає очі від надмірної напруги. Ще одна перевага моделей бренду - фронтальні динаміки з технологією DTS-HD Premium Sound, які дозволяють насолоджуватися віртуальним багатоканальним звуком.

image alt

Сподіваємося, після прочитання статті у вас не залишилося питань, тепер ви з упевненістю можете розповідати друзям, як вибрати планшет і радити надійних виробників. Відзначимо, що варто брати збалансоване пристрій для своїх цілей і не переплачувати за зайві функції, якими по факту не будете користуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що краще: комп'ютер або ноутбук?

30 January 2017
16 минут на прочтение