Як вибрати пральну машину?

Зміст:

Насправді вибрати пральну машину легше, ніж здається. У цій статті ми розглянемо, як вибрати пральну машину, основні критерії вибору з урахуванням різних потреб, планування приміщення, бюджету на покупку та інших факторів.

Як вибрати пральну машину

Щоб вибрати пральну машину, враховуєте наступні 6 факторів:

  1. Габарити пральної машини.

  2. Тип завантаження.

  3. Обсяг завантаження.

  4. Енергоефективність пральної машини.

  5. Класи прання та віджиму.

  6. Співвідношення ціна/якість.

Не поспішайте шукати, яку модель вибрати. Краще спочатку ознайомтеся, на що важливо звернути цувагу при виборі пральної машинки.

Габарити пральної машини

Габарити безпосередньо залежать від об'єму барабану та типу завантаження. Тому, розмірковуючи, яку вибрати пральну машину, відштовхуйтесь від складу сім'ї. Виділяють:

  • Повнорозмірні або стандартні пральні машини – найпоширеніші. Вони мають місткий барабан та підходять для великої родини.
  • Вузькі пральні машини мають глибину 30-50 см. Їхня місткість зазвичай становить 5-7 кг, що оптимально для невеликої родини до 4-х осіб.
  • Супервузькі або компактні пральні машини з невеликою ємністю. Вони не займають багато місця та є оптимальним рішенням для невеликої однокімнатної квартири та 1-2 осіб.

Види пральних машин

Вибираємо пральну машинку за типом завантаження

Горизонтальні пральні машини – найпопулярніші. Вони мають бічний (фронтальний) люк для завантаження білизни. Також вони часто використовуються як пральні машини, що вбудовуються.

Пральні машини вертикального завантаження – завантажуються через верхній люк. За габаритами вони вужчі, ніж горизонтальні, але вищі і вимагають місця для відкриття верхньої кришки. Найчастіше вони використовуються як окремі пральні машини.

Тип завантаження пральної машини

Який обсяг завантаження вибрати

  • 1-2 особи – достатньо буде барабана до 5 кг завантаження;
  • сім'я з 3-4 осіб вимагає вже 6-8 кг або доведеться кілька разів запускати прання, що невигідно;
  • 5 і більше осіб – 9 та більше кілограм.

Дуже важливо завантажувати стільки білизни, наскільки вона розрахована! Інакше техніка швидко вийде з ладу і неякісно або неекономно пратиме.

Пральна машина: автомат або напівавтомат

Пральна машина автомат не вимагає вашого втручання. Потрібно просто завантажити білизну, насипати порошок, вибрати програму та натиснути «Пуск». Вона сама набере воду, підігріє, випре речі, прополоще, відіжме і повідомить вас про закінчення циклу.

Машинка напівавтомат не така самостійна. Ви самі наливаєте в неї теплу воду, насипаєте порошок і запускаєте прання. Далі вона зливає брудну воду, ви наливаєте чисту для полоскання та запускаєте цей режим. Після запускаєте віджим. Сам цикл займає менше часу.

Енергоефективність пральної машини

Висока енергоефективність означає, що витрачається менше електроенергії та води. При цьому всі завантажені речі мають бути чистими та добре віджатими. Тому економічність не позначається на якості прання.

Енергоефективність пральної машини

Зараз можна вибрати пральну машину з такими рівнями енергоефективності:

  • А +++/++++/+++++;

  • А ++;

  • А +;

  • А;

  • В.

Сучасна побутова техніка стала настільки енергоефективною, що класи C, D, E, F, G у побутових пральних машинах вже не зустрічаються.

Чим вища енергоефективність, тим краще, але й ціна більша. Тому найбільш оптимальним вибором є А+ або А++, які вважаються досить економічними і не дуже дорогими.

Класи прання та віджиму пральних машин

Не тільки клас енергоефективності має значення при виборі, а й класи якості прання та ефективності віджиму. Клас прання однозначно краще обирати А або вище. Білизна буде добре відіпрана, а якщо потрібно просто освіжити, то можна запустити експрес-прання.

Клас віджиму залежить безпосередньо від швидкості. Малий барабан на швидкості 1300 об/хв дає рівень D. Тоді як великий барабан на 1000 об/хв має рівень A. Оптимально вибрати модель з віджимом C. Речі швидко висихатимуть, а тонкі тканини не пошкоджуються.

image alt

Вибір пральної машини. Співвідношення якість/ціна

Сучасні пральні машини мають десятки функцій та можливостей. І зрозуміло, що більше функцій, то вище ціна. Серед функцій та технологій є як корисні, так і зовсім непотрібні.

Найбільш зручні та корисні програми пральних машин

Найбільш важливі та корисні програми, які присутні практично у всіх сучасних пральних машинах:

  • «Експрес-режим» – назва функції говорить сама за себе. Цикл прання значно коротшає, що корисно, якщо речі необхідно просто освіжити.
  • «Неповне завантаження» – корисна функція, коли потрібно терміново випрати кілька речей. У цьому режимі витрачається менше води, порошку та електроенергії з розрахунком на неповну завантаженість. А також підбирається оптимальна швидкість віджиму.
  • «Тиха робота» – дозволить нормально випрати речі вночі без зайвого шуму.
  • «Попереднє замочування» – необхідне для сильно забруднених речей. Програма дозволяє замочити речі у гарячій воді, щоб плями встигли відкиснути.
  • «Таймер сну» – дозволяє відкласти запуск.

image alt

Необов'язкові, але корисні технології пральних машин

  • Повітряно-бульбашкова технологія – додавання компресором повітря значно підвищує ефективність. Вода з порошком перетворюється на піну, яка швидше проникає у тканини та краще очищає плями.
  • Система дозування порошку – поступово додає порошок, залежно від програми.
  • Система рівномірного розподілу речей – розподіляє речі рівномірно по барабану. В результаті знижуються шум і вібрації, що також збільшує термін служби.
  • Блокування клавіш – корисна функція для тих, хто має маленьких дітей. Звісно, сучасні моделі не дадуть дитині нашкодити собі.
  • Система Aqua Stop – захищає від протікання та не дозволяє затопити себе та сусідів. Усередині корпусу розташовані датчики, які реагують на вологу і перекривають потік води, якщо виявлено витік.

image alt

Не найнеобхідніші, але іноді корисні функції

  • «Антибактеріальна обробка» – корисна функція для сім'ї з дітьми та людьми похилого віку. Мікроскопічні іони срібла проникають всередину мікроорганізмів, руйнуючи їх, але при цьому абсолютно нешкідливі для людини.
  • «Парове прання» – обробка одягу паром. Ви можете швидко освіжити речі. Також обробка паром спрощує прасування та дезінфікує одяг.
  • «Система просушування» – просушує білизну теплим повітрям. У результаті після прання речі можна відразу прасувати.

Основні виробники

Термін служби сучасної пральної машини може перевищувати 10 років. Тому вибір пральної машини потрібно робити максимально уважно та планувати на майбутнє. Нині на ринку є сотні різних моделей від десятків виробників. Кожен із брендів постійно розробляє щось нове та розвиває свою продукцію.

ТОП-5 брендів пральних машин та їх відмінні риси:

  • Bosch – економічні та ефективні;

  • LG – тихі, надійні та безпечні для білизни;

  • Electrolux – широкий асортимент та безліч бюджетних моделей;

  • Samsung – найбільш високотехнологічні, надійні та ефективні;

  • Whirlpool – довговічні, ефективні та економічні.

image alt

Якщо бюджет не дозволяє, є менш відомі виробники, такі як Indesit, Candy, Ardesto, Amica. Їхня продукція має менший функціонал, але найчастіше справляється зі своїм завданням так само добре. Тому вибираємо пральну машину виключно зі своїх потреб та бюджету, а не на основі бренду.

Тепер ви знаєте, як правильно вибрати пральну машину для себе. На сайті Y.ua в асортименті представлені пристрої для прання популярних брендів та інших виробників. У каталозі можна дізнатися докладніше про характеристики будь-якої моделі.

14 September 2017
11 минут на прочтение