Очищувачі повітря



















Сьогодні однією із головних світових проблем вважається забруднення повітря. Розвиток підприємств, збільшення кількості транспортних засобів, забруднення довкілля негативно позначаються на екології. Причому погіршується якість повітря не лише на вулиці, а й у закритих приміщеннях. Позбутися бактерій, збудників вірусів, хвороботворних мікроорганізмів, мікрочастинок пилу, спор цвілі, квіткового пилку та неприємних запахів складно підручними засобами, краще задіяти спеціальні пристрої – очищувачі повітря. Що ж являють собою такі пристрої? На що звернути увагу при виборі очищувача повітря? Нумо розбиратися.
Очищувачі повітря: різновиди та особливості пристроїв
Очисники повітря вирізняються габаритами, дизайном, конструкцією. Однак кожен апарат обов'язково має три складові:
- систему фільтрів – для тонкого та глибокого очищення, усунення неприємних запахів;
- вентилятор – для примусового нагнітання забрудненого повітря;
- іонізатор – зменшення кількості алергенів і мікроскопічних частинок пилу.
Принцип роботи очищувача простий: вентилятор затягує забруднене повітря, багатоступінчаста фільтр-система здійснює очищення. Як результат – приміщення наповнюється чистим та безпечним для здоров'я людини повітрям.
Очищувачі повітря чудово справляються з усуненням бактерій, тютюнового диму та неприємного запаху, пилових кліщів та пилу. Завдяки іонізації усувається до 90% хвороботворних та патогенних мікроорганізмів. Деякі апарати також абсорбують алергени. Повітря стає чистішим, що позитивно позначається на самопочутті та здоров'ї людини. Досягти таких результатів виходить шляхом правильного підбору очищувачів повітря, які різняться залежно від типу фільтра:
- HEPA-фільтр – тонке очищення повітряного середовища від алергенів та мікроскопічних частинок пилу. Ефективність досягає позначки 100%.
- «Грубий» (механічний) – повне чищення повітряних мас від пилу та великих приватниць бруду (шерсть домашніх вихованців, волосся та інші помітні для людського ока забруднення) за допомогою щільної тканинної основи. Такий фільтр вимагає регулярного догляду чи заміни.
- Вугільний (абсорбуючий) – усунення гару та різних неприємних для нюху людини запахів. Рекомендована заміна фільтр-елементів кожні 3-4 місяці.
- Електростатичний – дворівневе чищення. Пилові та грязьові мікрочастинки підлягають іонізації, а потім продуву крізь позитивно заряджені фільтр-пластини.
- Фотокаталітичний – очищувач з ультрафіолетовим випромінювачем для видалення бактерій, пилу, бруду на молекулярному рівні.
- Вологий – очищувач повітря з опцією додаткового зволоження або миття повітря.
Окремою групою варто виділити комплексні агрегати, які виконують не тільки функцію очищення повітря, а також зволоження, озонування, охолодження або нагрівання, антибактеріальний захист. Ціна на такі моделі трохи вища за стандартні очищувачі повітря.
Вибираємо очищувач повітря для дому чи офісу: корисні поради
Визначившись з типом (фільтром) очищувача повітря, варто більш детально зупинитися на технічних параметрах. Так, потужність апарату підбирається під площу приміщення: що більше квартира, будинок чи офіс, то вище має бути значення. Цей параметр зазвичай позначений у характеристиках пристроїв – площа, що обслуговується. Однак рівень продуктивності впливає на шум, що виробляється приладом. Якщо планується використання очисника в дитячій кімнаті чи спальні, то варто доглянути агрегат із шумопродуктивністю не більше 30 дБ.
Зазначимо, що очищувачі працюють від електромережі, тому важливо ознайомитись із показниками споживання електричної енергії. Енергоефективні моделі дозволяють не переплачувати за комунальні послуги. Обслуговування побутового приладу (наприклад, періодичність заміни та вартість елементів, що фільтрують повітря) впливає на витрати користувачів. Рекомендуємо вчасно проводити заміну витратних матеріалів, для цього потрібно орієнтуватися на світловий чи звуковий індикатор очисника.
Різноманітність асортименту очищувачів повітря для будинку
На сайті Y.ua представлені очищувачі провідних українських та зарубіжних виробників: Cooper&Hunter, Neoclima, ProfiCare, Dyson, Xiaomi, ProfiCare, AirFree, Esperanza тощо. Розрізняються пристрої габаритами, вагою, кольором, стилістикою оформлення. За способом встановлення очищувачі повітря бувають наступних типів:
- портативні;
- підлогові;
- настінні;
- настільні.
Найпростіші в управлінні механічні зразки. Сенсорні та електронні моделі пропонують більш комфортне та просте виставлення режимів та вибору процесів.
Купити очищувач повітря недорого в інтернет-магазині «Цифра»
В інтернет-магазині «Цифра» представлено побутову техніку провідних виробників. Вибрати та замовити товар можна на сайті Y.ua, скориставшись бічною панеллю з фільтрами для виставлення необхідних параметрів та характеристик. Оформлення замовлення виконується онлайн або за телефоном. Бажаєте уточнити якісь деталі або особливості роботи певної моделі, зв'яжіться з менеджерами-продавцями для отримання безплатної консультації. Оплата приймається готівковим та безготівковим способом, на виплат і в кредит. У Києві діє адресне кур'єрське розвезення. В Україні доставка замовлень виконується найпопулярнішими транспортно-кур'єрськими службами.