Телефони для літніх людей











Мобільний телефон – необхідний атрибут життя сучасної людини. Якщо молоде покоління віддає перевагу крутим смартфонам з величезною кількістю додаткових функцій та наворочених «фішок», то люди похилого віку люблять простоту, комфорт і зручність. Яким же має бути мобільний телефон для літньої людини? Пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками таких пристроїв та детальніше розглянути кілька найбільш популярних серед користувачів моделей.
Телефони для літніх: відмінні риси та переваги
Для людей старшого покоління при виборі телефону важливими критеріями є такі якості як комфорт і простота. Тому телефон для літніх людей, який часто називають бабушкофоном, відрізняється такими особливостями, які слід враховувати при виборі моделі:
- Ергономічність. Телефони для людей похилого віку зазвичай середніх розмірів. Такі габарити гарантують комфортне розміщення апарата у руці під час користування. Функціональні кнопки управління великі, розташовані на бічних торцях, легко натискаються. Формфактор можливий двох видів: моноблок чи розкладачка.
- Міцність та надійність. Бабушкофони випускають переважно з пластику з підвищеними властивостями міцності. Деякі моделі мають захист від пилу та вологи. Також в асортименті представлені зразки з ударостійким корпусом, що запобігає появі механічних пошкоджень при випадковому падінні апарату. Матова задня поверхня з антиковзним напиленням вважається більш практичним та комфортним варіантом.
- Екран. Через вік та проблеми із зором людям похилого віку складно сприймати інформацію на маленькому екрані. Оптимальним варіантом будуть зразки із дисплеєм діагоналлю від 2 до 4 дюймів. Кольоровий або монохромний, сенсорний або звичайний екран можна підібрати відповідно до побажань користувача. Бажано наявність опції контролю ступеня яскравості екрана під навколишнє освітлення.
- Клавіатура. Більшість бабушкофонів йдуть з великими кнопками, що полегшує процеси експлуатації гаджета. Вибирайте моделі з роздільними клавішами, чітким промальовуванням літер, цифр та допоміжних символів. Також корисним буде підсвічування клавіатури.
- Якість звуку. Багато людей похилого віку мають проблеми зі слухом, тому мобільні телефони повинні мати якісні динаміки і мікрофони, відмінний запас гучності. Додаткові опції, що рекомендуються: вібродзвінок, активована однією кнопкою гучний зв'язок, комфортна гойдалка регулювання гучності.
- Автономність та зарядка. Часто люди похилого віку забувають про необхідність своєчасної зарядки мобільного апарату, тому краще брати моделі з містким акумулятором та високими показниками автономної роботи в режимах розмови та очікування. Корисною буде функція голосового сповіщення про швидке розрядження батареї. Зарядка підходить найпростіша – від мережі.
Які головні завдання мобільного телефону для людей похилого віку? По-перше, забезпечення відмінної якості зв'язку. По-друге, відсутність складнощів з експлуатацією. Тому бабушкофони дуже рідко відрізняє широкий функціонал. Такі гаджети призначені для спілкування, обміну текстовими та голосовими повідомленнями. Серед додаткових опцій називають:
- будильник;
- секундомір;
- калькулятор;
- камеру;
- вбудоване радіо.
Вибираємо бабушкофони: популярні бренди та найкращі моделі
Для людей у віці важливим фактором вибору мобільного апарату є вартість, оскільки влаштування преміального класу не по кишені бабусям та дідусям. Оптимальні у співвідношенні ціни, якості складання та комфорту експлуатації гаджети пропонують наступні торгові марки:
- Alcatel – французька компанія, яка входить до числа визнаних світових лідерів з виробництва та модернізації телекомунікаційного обладнання. Також під логотипом цього бренду представлені стільникові телефони, які відрізняють міцність та надійність складання, приємний дизайн з елементами суворості, гарна продуктивність для апаратів бюджетної лінійки.
- Sigma mobile – український бренд, який першим запропонував формулювання "бабушкофон" для мобільних апаратів, розрахованих на користування літніми людьми. Пристрої характеризуються підвищеними властивостями міцності. Деякі моделі мають ударостійкий корпус. Також компанією випускаються GSM-апарати з опцією SOS. Дизайн може бути як класичним, так і яскравішим, оригінальнішим.
- MaxCom – заснована 1996 року компанія, яка займається виробництвом різноманітного телекомунікаційного обладнання. Серед переваг стільникових телефонів бренду називають міцність корпусу, мінімальний ризик пошкодження начинки при падіннях або ударах, наявність місткого акумулятора, залучену кнопку екстреного виклику. Більшість моделей підтримують роботу двох SIM-карток.
- 2E (TWOE) – відомий виробник комп'ютерної периферії, мобільних телефонів та різноманітних аксесуарів до них. Гаджети виготовляють із надійних, практичних, зносостійких матеріалів. Передбачена можливість зміни шрифтів та розміру значків, гучність динаміків відмінна. В асортименті представлений великий вибір зарядних пристроїв, захисного скла та інших корисних пристроїв.
Популярні моделі
Пропонуємо детальніше розглянути кілька найбільш популярних і потрібних серед покупців мобільних телефонів для людей похилого віку:
2E T180 2020 Black – один із найбільш бюджетних варіантів сьогодні. Відрізняється компактними габаритами, які становлять 116,5x55,5x12,5 мм при вазі 79 г. Модель з великими кнопками та 1,77-дюймовим TN-екраном. Передбачена підтримка двох SIM-карток та Bluetooth-модуля. Об'єм вбудованого сховища становить 32 Мб, проте за потреби можна встановити картку пам'яті розміром до 16 Гб. Батарея місткістю 800 мАг забезпечує непогану автономність у режимі очікування.
Philips Xenium E207 Black – модель у пластиковому чорному корпусі з кольоровим дисплеєм діагоналлю 2,31 дюйма та роздільною здатністю 320х240 пікселів. Великі кнопки забезпечують комфортний набір тексту або номера телефону. До головних переваг варто віднести вбудований FM-приймач та акумулятор місткістю 1700 мАг – цікаве дозвілля та тривала автономність гаджета гарантовані.
Sigma mobile Comfort 50 Shell DUO Black-Red – екземпляр у формфакторі "розкладачка". Вирізняється яскравим дизайном, оскільки червоний колір привертає увагу. Тут стоїть 2,4-дюймовий QVGA-дисплей, 1-ядерний процесор MTK6261D, камера на 0,3 Мп. Завдяки акумулятору на 800 мАг пристрій протримається в режимі розмови до 5 годин, очікування – до 8 днів.
Вигідно купити бабушкофони в інтернет-магазині «Цифра»
В інтернет-магазині "Цифра" представлений великий вибір мобільних телефонів, включаючи апарати для людей похилого віку. Вибрати та замовити бабушкофон можна на сайті Y.ua – зручні пошукові фільтри допоможуть підібрати параметри та характеристики, вартість пристрою. У разі потреби можна звернутися за допомогою до досвідчених менеджерів-консультантів, контактні номери телефонів яких вказані вгорі сторінки. У Києві можна скористатися послугою адресної кур'єрської доставки. Також можлива доставка замовлень по інших регіонах України.