Що таке "ноу фрост"?

Зміст:

*Що таке система No Frost

*Переваги системи No Frost

*Недоліки системи No Frost

*Що краще: No Frost або крапельна система?

Вибір і покупка холодильника - дуже відповідальне питання для кожної сім'ї. Як тільки людина приходить в магазин, перед ним моментально постає питання: "Яку модель вибрати?".

На даний момент на ринку лідирують холодильники з системою "ноу фрост". Далеко не всі потенційні покупці володіють необхідною інформацією, здатною скоротити час шопінгу. Що таке система "ноу фрост"? Чому вона так затребувана і якими перевагами володіє? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.

image alt

Що собою являє система No Frost?

Сучасні моделі холодильників давним-давно стали оснащуватися різними системами авторазморозки. Найбільш популярною з них вважається крапельна система, що забезпечує видалення інею крапельним шляхом.

У крапельних холодильниках зайва волога віддаляється за рахунок конденсованих і стікання по задній охолодженої стінці в спеціальний резервуар. Охолодження стінки забезпечує компресор, що функціонує з певною періодичністю. Але навіть такі холодильники вимагають періодичної розморожування і ручного очищення. На даний момент найголовнішим конкурентом крапельної системи є система "ноу фрост".

"Ноу фрост" або "No Frost» - це система нового покоління, що забезпечує циркуляцію повітря як в морозильній, так і в основній камері. Будь-які моделі холодильників з системою «No Frost» будуть відрізнятися відсутністю криги на внутрішніх стінках.

Система "ноу фрост" в холодильниках усуває зайву вологу принципом випаровування. Спеціальний кулер забезпечує постійну циркуляцію холодного повітря в холодильній камері. За рахунок своєї циркуляції повітряні потоки проходять через охолоджуючий випарник. Найчастіше випарник поміщається між основною холодильної та морозильної камери в спеціальному відсіку.

У холодильниках з подібною системою продукти не будуть промерзати, а власник такої техніки автоматично звільняється від маси клопоту (включаючи періодичну розмороження).

Також на ринку існую моделі «Frost Free», що представляють собою якийсь гібрид. У подібних холодильниках основна камера працює за принципом крапельного відтавання, а морозильна камера оснащена системою "ноу фрост".

Якщо порівнювати дві системи: крапельну і ноу фрост, стає зрозуміло, що перша система поступається більш прогресивному і сучасного типу розморожування.Звичайно ж, в залежності від наявності або відсутності системи ноу фрост ціна на техніку буде варіюватися в значних діапазонах.

image alt

Переваги та недоліки системи "Ноу Фрост"

Переваги системи No Frost

Холодильники з цією системою сьогодні є лідерами на ринку. На це є кілька причин:

  • відсутність різких температурних перепадів. Завдяки тому, що повітря в камері холодильника циркулює регулярно, перепади температури, викликані відкриванням і закриванням дверцята, нівелюються;
  • функція "Миттєва заморозка". Така функція має на увазі швидке заморожування продуктів при температурах порядку -20 ° С. Швидка заморозка виключає перемерзання продуктів і поява на їх поверхні крижаної кірки;
  • тривале збереження продуктів. Через низької вологості бактерії в холодильниках з системою "ноу фрост" розмножуються набагато повільніше. За рахунок цього в камері зберігаються більш сприятливі умови для тривалого зберігання їжі.

Недоліки системи No Frost

Не дивлячись на всю продуманість технології, вона є кілька недоліків:

  • в моделях з системою ноу фрост продукти можуть висихати трохи швидше. Ситуацію врятує герметична посуд і плівка для зберігання продуктів;
  • механізм випарника займає собою значний обсяг холодильної камери, а тому місткість таких холодильників може бути трохи нижче, ніж у аналогічних моделей крапельного типу;
  • на переконання деяких користувачів, такі холодильники споживають більше електроенергії і сильно шумлять. Всупереч існуючій думці, ці нюанси залежать лише від технічних показників холодильника і можуть бути притаманні навіть моделям крапельного типу.

image alt

Що краще: ноу фрост або крапельна система?

Як говорилося раніше, суть крапельної системи полягає в простому принципі конденсації вологи. На задній стінці холодильної камери збираються краплі води, поступово стікають в спеціальний резервуар. З цього резервуара волога випаровується за рахунок роботи компресора. Якщо резервуар заб'ється, в такому випадку конденсат буде накопичуватися безпосередньо в камері холодильника, що заподіює певні незручності.

Що ж стосується морозильної камери, то її стінки часто покриваються товстим шаром льоду, який потрібно чистити вручну з певною періодичністю. Разом з тим однокамерні, двокамерні, "Side by Side", окремостоячі або вбудовувані холодильники крапельного типу будуть на порядок дешевше аналогічних моделей з системою "ноу фрост".

Читайте також: "Як вибрати холодильник Side by Side"

Виробники холодильників Atlant, Samsung, Whirpool та інших відомих марок поступово переходять на більш прогресивну і продуману систему "ноу фрост". Вона дозволяє викорінити старий "обряд" розморожування заледенілих морозильних і основних камер. Не дивлячись на більш високу ціну, такі холодильники дійсно виправдовують себе, забезпечуючи сприятливі умови зберігання їжі. Всі недоліки "ноу фрост" -холодильник, без сумнівів, перекриваються їх же перевагами. Тому питання "Купити холодильник з системою No Frost або крапельної?" для багатьох сучасних людей вирішується сам собою.

У будь-якому випадку покупець керується власними можливостями і вимогами. Якщо підходити до покупки з розумом, то і крапельна система, і система "ноу фрост" нікого не залишить розчарованим.

14 December 2017
8 минут на прочтение