Вибираємо хороший ультрабук: тонкощі та поради

Вперше поняття «ультрабук» було запропоновано компанією Intel, в 2011 році, проте до цих пір однозначних критеріїв того, яким він реально повинен бути, не існує. У широкому розумінні, це особлива формація лептопів, розробники яких роблять акцент на їх компактності, автономності та мобільності пристроїв. При цьому, кілька поступаючись в плані продуктивності, графічних можливостей звичайним ноутбукам (не завжди). Такий підхід цілком зрозумілий: щоб попрацювати в текстових редакторах або Інтернеті великих потужностей від пристрою і не потрібно. Отже, якщо Ви вирішили купити хороший ультрабук для дому та роботи, пропонуємо скористатися нашими підказками.

Ultrabook - критерії вибору

Щоб зрозуміти, який ультрабук купити, необхідно звернути увагу на ключові критерії: ціну, габарити, вага і дисплей.

Ціна

Компактність ультрабука обумовлює його ціну, ультратонкий ноутбук із середнім рівнем технічних характеристик обійдеться, як правило, в 2 рази дорожче аналогічної моделі має стандартні габарити.

ультрабук vs ноутбук

Корпус

Оскільки це тонкий ноутбук, оптимальне поєднання показників ваги і ширини не повинні перевищувати 2 кг на 2 см відповідно. З матеріалів для основи і комплектуючих найчастіше використовується метал і полікарбонат. Їх властивості дозволяють зробити висновок девайс в міцну оболонку і не збільшити вагу.

Екран

Його оптимальний розмір залежить від того, для яких завдань купується ноутбук. Типова модель має 13-14-дюймову матрицю, «менші» варіанти будуть швидко стомлювати очі. Але їх зручніше возити з собою по роботі, використовувати в транспорті кожен день. До слова, «вилка» діагоналей невелика: від 10 до 15.6 дюймів. Чим більше це значення, тим більше корисної площі для роботи з вікнами, але менше часу автономної роботи.

Що стосується самого екрану, тут як і для всіх ноутбуків важливі показники:

Тип покриття: матовий або глянсовий

На глянцевих дисплеях більш насичене зображення, вище контрастність, глибокий чорний колір. Матові екрани краще показують при сонячному світлі і яскравому освітленні.

Розширення

Сучасні моделі пропонують екрани з діапазоном значення кількості пікселів 1366х768 - 1920х1080 і вище. Full HD показує більш деталізоване, яскраве, контрастне з глибокими квітами зображення. А на більш високому рівні, наприклад, Lenovo Yoga 3 Pro, можна отримати універсальні 13,3 дюйма в діагоналі і висококласне дозвіл QHD + (3200 x 1800).

ультрабук Lenovo Yoga

Яскравість

Все, що нижче 300 ніт - слабка яскравість. Але знайти пристрій менш яскраве зараз досить важко, цей показник апріорі на гідному рівні.

Сенсорний екран

Варто звернути увагу на емкостную підтримку жестів (10 точок дотику), що актуально для управління різними версіями ОС.

Це основні параметри, які відразу дозволяють відкинути невідповідні варіанти і зосередитися на кількох. Вибирати серед них зручно за наступними критеріями:

Накопичувач пам'яті

У легких ультрабуках замість жорсткого диска використовуються аналоги на основі пам'яті флеш - eMMC, UFS або SSD. Останній - самий швидкісний в плані передачі даних. Але варто розуміти: великий запас пам'яті впливає на ціну, і в разі з ultra-буками не завжди виправданий.

Акумулятор

У більшості моделей він вбудований, і це варто врахувати на майбутнє. Якщо ви плануєте збільшити показник надалі, при покупці варто шукати серед моделей зі знімним елементом. Автономність в сучасних пристроях Ultrabook становить від декількох годин до доби (наприклад, той же Toshiba KIRA V654). Золота середина - це якщо ультратонкий ноутбук має батарею на 10 годин і ємність приблизно в 50 Втч, як ультрабук Xiaomi Mi Notebook Air - час автономної роботи становить до 9,5 ч.

ультрабук Xiaomi Mi Notebook Air

Процесор

Повна монополія Intel в плані використання чіпів продуктивності - головна особливість апаратної начинки, яку пропонує сучасний ноутбук трансформер. Чи можна знайти продуктивний і легкий девайс з чіпом AMD. У зв'язку з цим у компанії навіть є дві, спеціально розроблені серії. На даний момент це чіпи 4-го покоління Haswell і ULV-процесори. Нове покоління "U" краще в плані графічних можливостей і тривалості автономної роботи. Крім того, поліпшені показники енергоекономічності. Оптимальний баланс у найбільш поширених серед ультрабуків варіантів Intel Core i5-6200U або Intel Core i7-6500U. Частота таких процесорів варіюється від 1,6 до 2,4 ГГц, пам'ять на 4 або 8 гігабайт. Є і більш економічна компактна серія - модулі швидкодії m3, m5, m7. Такий Intel Core M встановлений в лінійці Asus Zenbook.

Видеокарта

Більшість моделей оптимально оснащені вбудованими чіпами типу Intel HD. Якщо потрібна модель ультрабука для задач, пов'язаних з моделюванням 3D і рендерингом, варто подумати про дискретних варіантах. Однак не забувайте, наскільки значно в такому випадку скорочується автономність.

Інтерфейси

Залежно від сфери застосування, легкий ноутбук може мати різний набір роз'ємів. Для показу презентації та підключення до екрану обов'язковий HDMI. Якщо планується підключати до ультрабуку флеш-накопичувачі, мишки і іншу периферію - варто вибирати модель з великим числом портів.

Клавіатура

Повнорозмірна клавіатура - не найкращий рішення для компактного ультрабука, на відміну від ноутбука. NumPad призводить до частих помилки і не дає можливість сліпого набору. На практиці найвдаліший варіант - ультрабук без цифрового блоку.

Ультрабуки. Головні переваги та мінуси

Однозначно, головна перевага будь-якого ультрабука - його невеликі розміри і мобільність. Їх легко перевозити з собою, транспортувати в сумці, рюкзаку. Питома вага близько 2-х кілограм (еталон для ультрабуків) не завдає незручностей. При цьому, ультрабук виконаний виключно з міцних матеріалів: алюмінію, полікарбонату, зі сталевими гранями. Удароміцності, довговічності таких пристроїв можна позаздрити. Яскравий приклад - лептоп Apple MacBook.

MacBook Apple

З технічної точки зору, ультрабук вигідно вирізняється високою автономністю, продуктивністю, трекпедом для зручності здійснення безлічі операцій через жести, а також швидкісним накопичувачем. І взагалі, завжди приємно користуватися технікою, яка радує око. Дана річ здатна принести чимало позитивних емоцій.

Що стосується негативних сторін покупки ультрабука:

  • Ціна. За додаткові зручності завжди треба платити. У порівнянні зі звичайними ноутбуками, ультрабук з аналогічними характеристиками буде коштувати на порядок дорожче;

  • Відсутність дисковода. Щоб зробити ультрабук максимально компактним, установка подібного компонента абсолютно виключена. Але згадайте коли останній раз ви користувалися дисководом?

  • Мінімум інтерфейсів. Знову, йде боротьба за компактність. Деякі моделі позбавлені навіть Ethernet-портів;

  • Низька продуктивність. Хоча, негативом назвати даний показник важко. Висока швидкодія, за великим рахунком, в ультрабуках не потрібно;

  • Слабка система охолодження. Компактний лептоп-трансформер може нагріватися, і йому буде важко себе охолодити за рахунок недостатньо потужних кулерів.

Ультрабук VS звичайний ноутбук

Ультрабук - техніка для певних випадків і сфер діяльності. Оскільки полегшений корпус говорить про кілька урізаних можливості процесора і відеокарти, девайс не підійде для ресурсномістких графічних додатків і, як ігровий ноутбук, не потягне потужні гри. Тому, якщо ви не геймер, архітектор, або дизайнер з більшістю повсякденних завдань він впорається кращим чином - як високотехнологічне портативний пристрій, що дає відчутну користь.

І на закінчення, якщо орієнтуватися на виробника, відразу згадуються стильні MacBook. Хоча є багато гідних моделей по значно більш доступною ціною, ніж «яблучні». До них явно варто придивитися! Асортимент ультрабуків від Xiaomi, Asus, ноутбуків-трансформерів Lenovo, HP на нашому сайті досить широкий. Знайомимося - робимо свій вибір.

20 October 2017
10 минут на прочтение