Інноваційні технології, серед яких Smart TV, дозволяють суттєво розширити функціональність телевізора. Тепер дивитися улюблені шоу, передачі та серіали можна в режимі онлайн, також дана опція дозволяє грати в ігри або запускати програми на великому екрані. Залишилося діло за малим – розібратися, як підключити Смарт-ТВ до телевізора та налаштувати. У цій статті розповідаємо два простих, але актуальних способи підключення Смарт ТВ, з якими впорається навіть далекий від подібних маніпуляцій з ТВ-обладнанням користувач.
По суті, телевізори Smart TV вважаються технологічним тандемом звичайного ТВ-приймача, комп'ютера та групи цифрових медіаплеєрів. Звичайні телевізори – це ефірне телебачення у доступній сітці мовлення. А ось моделі зі Smart ТВ реалізують доступ до стрімінгових сервісів, домашньої мережі, інтернет-радіо та інших медіапослуг.
Smart TV у дослівному перекладі з англійської означає «розумне телебачення». Тобто це звичайний телевізор із вбудованим інтернетом та інтерактивними функціями. Завдяки таким можливостям звичайний телевізійний приймач стає повноцінним медіацентром, який відкриває широкі можливості перед користувачами:
Серед ключових переваг Смарт-ТВ варто виділити такі особливості:
Для забезпечення доступу ТВ-приймача до цифрового контенту необхідне завантаження операційної системи Smart TV безпосередньо на прошивку пристрою. Розглянемо два популярні та нескладні в реалізації способи підключення Смарт-ТВ до телевізора.
Універсальний спосіб підключення, який можна використовувати для смарт-телевізора з діагоналлю будь-якого розміру. Відповідно до відгуків наших покупців, таке поєднання характеризується високошвидкісною передачею даних та стабільністю коннекта.
Якщо телевізор підключається до локальної мережі або передбачена можливість прокладання додаткового інтернет-кабелю, маршрутизатор самостійно прописує всі дані. Але якщо маршрутизатор не виконав роботу, потрібно зробити підключення вручну. Алгоритм дій наступний:
Зауважте, що деякі ТВ-панелі можуть запросити прописати в підпункті меню «Кабель» основні дані: IP-адресу, DNS-сервер, шлюз, маску підмережі.
Підключення смарт тв через Wi-Fi рекомендовано, якщо інтернет-кабель знаходиться далеко від телевізора. Процес синхронізації виглядає наступним чином:
Перевірити правильність підключення можна шляхом переходу на будь-яку веб-сторінку, наприклад Netflix або YouTube.
Перший запуск зазвичай відбувається довго. Але не варто переживати, коли базові налаштування підтягнуться, телевізор включатиметься оперативно. Тепер розберемося із питанням, як налаштувати телевізор Smart TV.
Для синхронізації ТВ-панелі з пультом дистанційного керування, на останньому необхідно натиснути та затиснути на кілька секунд коліщатко скролінгу або кнопку «Ок». Відв'язати пульт можна шляхом тривалого натискання кнопок «Back» та «будиночка».
Базові налаштування передбачають виставлення країни, часового поясу та мови. Також на першому етапі необхідно зробити вибір режиму роботи пристрою: «Домашній» або «Магазин».
Цей пункт передбачає вибір оптимального режиму перегляду контенту: відтворення фільмів або спортивних передач, ігровий процес, прослуховування музики. Дивитися фільми та серіали буде комфортніше, якщо активувати емулятор об'ємного звуку. А вибір пункту Clear Voice (можливо інша назва в залежності від моделі телевізора) дозволить покращити якість звуку діалогів. Вибір функції «Автогучність», яка знаходиться в розділі додаткових налаштувань, допоможе запобігти різкому збільшенню звуку, як це часто буває під час відтворення реклами.
Підібраний під тип контенту режим перегляду – фільм, музика, спорт і т.д. – підвищує якість зображення та комфорт сприйняття. Також у цьому розділі глядачі можуть виставити рівень яскравості, ступінь контрастності, увімкнути чи вимкнути економне споживання енергії. Наприклад, відключення опції TrueMotion через меню «Параметри зображення» дозволить покращити якість зображення під час перегляду фільмів, серіалів та різних передач.
Як налаштувати Смарт-ТВ без реклами? Щоб позбутися небажаного та настирливого контенту, перейдіть до розділу «Загальні налаштування», потім відкрийте вкладку «Додаткові налаштування» та виберіть пункт «Домашня реклама».
У телевізорах Смарт-ТВ можна налаштувати навіть браузер. Спочатку на домашню сторінку встановлено сайт компанії-виробника. Щоб замінити пошукову систему на Google, необхідно в пункті меню «Налаштування» вказати адресу потрібної стартової сторінки. Також у цьому розділі користувач може прив'язати до цифр пульта дистанційного керування будь-який додаток, інтернет-сторінку або онлайн-кінотеатр.
Обліковий запис необхідний для скачування та роботи з різними програмами, для яких характерні розширені функціональні можливості. Створити обліковий запис можна за допомогою меню «Загальних налаштувань». Тут знадобиться підпис користувальницької угоди та підтвердження політики конфіденційності. Авторизуватися в системі можна через облікові записи популярних соцмереж. Якщо облікового запису в соціальних мережах немає, слід вибрати пункт меню «Створити обліковий запис» і виконати вказані там дії.
Щоб відобразити актуальні для регіону користування програми, необхідно вибрати в меню розділ «Інші налаштування» та вказати країну обслуговування Smart TV. Автоматичний режим відключиться, після перезавантаження техніка підтягне актуальні для зазначеного регіону програми.
Ця функція допомагає настроїти роботу як самого телевізора, так і окремих програм. Для активації опції необхідно натиснути на пульті дистанційного керування кнопку із зображенням мікрофона. На екрані з'явиться угода користувача, яку слід підписати шляхом проставлення галочок у відповідних полях. Після наступного натискання на кнопку «Мікрофон» ТВ-приймач виведе на екран список доступних команд, наприклад, можливість увімкнення або вимкнення телевізора в заданий користувачем час. Також голосовий пошук допомагає знаходити програми, передачі та фільми. Скориставшись додатковими налаштуваннями, користувачі зможуть додати улюблені канали або веб-сторінки в меню швидкого доступу.
Як підключити Smart TV до телевізора та налаштувати – розібралися. Проте нерідкі ситуації, коли «розумна» технологія відмовляється працювати. Причини можуть бути наступними:
Проблеми застарілої та битої прошивки складно вирішити самостійно. Тому рекомендуємо перед тим, як підключити телевізор до Smart TV, ознайомитись з характеристиками техніки та порівняти можливості синхронізації.
Як бачите, підключити та налаштувати Smart TV нескладно, якщо дотримуватися наведених вище вказівок. При виникненні проблем або труднощів, які не вдається усунути самостійно, рекомендуємо скористатися допомогою профільних фахівців або звернутися за консультацією до наших експертів – контактні способи зв'язку зі співробітниками контакт-центру вказані зверху сторінки.