Як зарядити ноутбук від powerbank

Power Bank (повербанк, пауербанк, павербанк) – поширений серед користувачів портативних гаджетів пристрій для швидкого поповнення запасу енергії. Power bank використовують для зарядки смартфонів, смарт-годинників та фітнес-браслетів. Але сьогодні, коли багато українців живуть і працюють в умовах віялових та аварійних відключень електроенергії, багато хто запитує, чи можна заряджати ноутбуки від PowerBank. Давайте розберемося, чи можна та як саме зарядити ноутбук через PowerBank.

Критерії вибору пауербанку для заряджання ноутбука

І тут постає друге питання: чи можна зарядити ноутбук від PowerBank для мобільного телефону? Малоймовірно! Оскільки для поповнення запасу енергії смартфона достатньо повербанка малої або середньої потужності, а ось для ноутбука потрібен потужніший і енергоємніший варіант, до того ж не всі павербанки підходять для підзарядки ноутбуків. Зупинимося докладніше на основних характеристиках пауербанків для ноутбуків:

  1. Сучасні ноутбуки оснащені ємними акумуляторами. Тому портативний зарядний пристрій ємністю до 10000 мАг не підійде. Оптимальним варіантом вважається повербанк ємністю близько 20000-30000 мАг.
  2. Другий критерій вибору – це сила струму та напруга. Орієнтуємось на той факт, що ноутбукам потрібна напруга не менше 15–20 В. Відповідно, потужність повербанку має бути 20–30 В та вище. Тому номінальне значення струму має бути від 3 Ампер. Більш слабкі за потужністю пристрої не впораються із зарядкою ноутбука.

Крім основних технічних параметрів, користувачі можуть вибрати розмір та вагу пристрою, стилістичне виконання, додаткове оснащення. Наприклад, деякі моделі оснащені ліхтариком, підсвічуванням, індикатором рівня заряду, дисплеєм.

Пауербанк для заряджання ноутбука

Відрізняються пристрої за типом захищеності корпусу:

  • Універсальні портативні пауербанки – компактні за габаритами та невеликі за вагою пристрої. Найчастіше укомплектовані пластиковим або металевим корпусом без додаткового протиударного захисту.
  • Удароміцні або захищені пауербанки – вироби з міцним та зносостійким корпусом. Розроблені таким чином, що можуть використовуватись в екстремальних умовах. Такі екземпляри не бояться пилу, вологи, механічних пошкоджень, екстремальних температур.

Заряджання ноутбука через PowerBank: найпоширеніші способи

Тепер розглянемо докладніше способи заряджання лептопа від PowerBank.

Підключення ноутбука до пауербанку через роз'єм USB

Як виявилося, заряджання ноута через портативний адаптер можливе лише за наявності порту USB Type-C, також відомого під назвою USB 3.1. Зверніть увагу, що такий роз'єм реалізований компаніями-виробниками комп'ютерної техніки лише у сучасних ноутбуках. Старі моделі з USB-роз'ємами 2.0 або 3.0 не пропускають напругу понад 4,5 В. А для перезаряджання акумулятора лептопа необхідна потужність від 20-30 Вт і напруга не менше 15-20 В.

Як стверджують експерти, порт USB Type-C, що підходить для зарядки, повинен мати маркування D/Display Port або значок «вилки». А якщо ні, то маніпуляції з передачі енергії будуть безуспішними.

Підключення ноутбука до пауербанку через роз'єм мережевого кабелю

Чи можна зарядити ноутбук від PowerBank за відсутності порту USB 3.1? Існує варіант підключення портативного комп'ютера до зарядного блоку через роз'єм мережного кабелю. Для цього процесу знадобиться перехідник, що перетворює вихідну силу струму з 2 Ампер у відповідну для ноутбука. Такий перехідник рідко передбачається базовою комплектацією – допомогти з підбором необхідного аксесуару можуть наші спеціалісти.

Зазначимо, що ультрасучасні моделі надають можливість використання стандартної зарядки для ноута, оскільки PowerBank оснащені спеціальними роз'ємами для розетки.

Підключення ноутбука до пауербанку

Як заряджати ноутбук від PowerBank: корисні поради та правила

Як заряджати ноутбук через PowerBank – розібралися. Тепер давайте з'ясуємо, чи є якісь обмеження, заборонені дії та рекомендації. Отже, якщо під рукою блок живлення з номінальною напругою або потужністю нижче, ніж у зарядного пристрою ноутбука, то така зарядка не принесе належного успіху. Також безглуздо намагатися поповнити енергію батареї ноутбука за допомогою USB 2.0 або 3.0. Передача енергії тут проводиться тільки на вихід, тому пропускної здатності замало для зарядки портативного комп'ютера. Звичайно ж, намагатися зарядити ноут без застосування додаткових аксесуарів та пристроїв, наприклад, сонячної батареї, генератора, «чужої» зарядки, буде марною справою.

Передача енергії від портативного зарядного блоку до ноутбука потребує засвоєння деяких правил. Так, блок для заряджання повинен бути заряджений на 100%. Якщо пристрій новий, то не забудьте повністю зарядити та розрядити девайс для коректної роботи надалі.

До строгих обмежень варто віднести наступні корисні рекомендації та поради:

  • Категорично заборонено заряджати пристрої за допомогою саморобних блоків живлення. Навіть незначні прорахунки у розробці та виготовленні таких пристроїв можуть стати причиною несправної роботи техніки або навіть пожежі, що загрожує серйознішими наслідками.
  • Не можна використовувати для передачі енергії мережевий блок живлення від іншого лептопа, потужнісні характеристики якого значно більші. Такі дії призводять до перегріву та виведення з ладу комп'ютерної техніки. Часто ремонт коштує чималих грошей, що дешевше купити новий ноутбук, ніж полагодити старий.
  • Застосування методу прямого підключення або заряджання акумулятора окремо від портативного комп'ютера – не найвдаліше рішення. Стандартно, такий шлях загрожує виведенням з ладу ноутбука.

Заряджання акумулятора ноутбука від сонячної станції

Сьогодні все популярнішими стають зарядні пристрої із сонячною батареєю. І, як виявилося, такі пристрої відмінно справляються із зарядкою ноутбуків. Розрізняють подібні повербанки за принципом роботи та конструктивними особливостями.

Заряджання ноутбука від сонячної станції

Перша група – це сонячні акумулятори або панелі з великою площею поглинання. Також зустрічаються назви «рамні, складні або розкладні» панелі з потужністю сонячних компонентів 15-20 Вт. Механізм дії простий: необхідно розгорнути на відкритій для сонця місцевості панель і підключити до неї ноут. Перевагою такої сонячної батареї є той факт, що передача енергії відбувається одразу після підключення. Тобто, немає потреби очікувати, поки вбудований в сонячну панель акумулятор підзарядиться. Що стосується недоліків, то таку конструкцію не можна назвати малогабаритною, а також пристрій не придатний для експлуатації в темну або похмуру добу.

Друга група – зовнішні батареї з інтегрованою сонячною панеллю. Алгоритм дії тут зовсім інший: спочатку потрібно зарядити від мережі портативний зарядний блок. При виникненні ситуації, коли потрібна передача енергії, ноутбук слід підключити до пристрою, паралельно задіявши сонячну площадку для компенсації саморозряду зовнішнього акумулятора. Такий PowerBank для заряджання ноутбука вважається ефективнішим, оскільки може застосовуватися незалежно від часу дня та ночі.

На завершення нашої статті зазначимо, що швидкість заряджання залежить від характеристик вбудованих батарей ноуту та пауербанку. Але що потужніший переносний зарядний адаптер, то швидше відновиться запас витраченої енергії лептопа. Беручи до уваги описані вище поради та рекомендації, ви зможете підібрати оптимальний PowerBank та правильно виконати зарядку портативного комп'ютера, щоб улюблений гаджет завжди був під рукою та в робочому стані.

Підписуйтесь на наші новини, щоб бути в курсі останніх подій та новинок у світі інноваційних технологій та сучасних гаджетів, а також відстежувати корисні поради та рекомендації фахівців.

13 December 2022
10 минут на прочтение