Як вибрати перший ноутбук для школяра та на що варто звернути увагу

Сучасна шкільна програма поступово перебудовується, включаючи нові технології, гаджети та альтернативні способи подачі інформації. Тому придбання гаджетів та стаціонарної техніки для навчання стає лише питанням часу. Але багато батьків не знають, як вибрати ноутбук для школяра. Насправді зробити це набагато простіше, ніж здається. Головне – дотримуватись кількох елементарних порад.

Що краще — ноутбук або планшет для школяра?

Обидва типи техніки стали одними з найпопулярніших мобільних пристроїв для різного віку. Але що краще, планшет чи ноутбук – питання актуальне для кожного з батьків. Щоб знайти на нього відповідь, варто порівняти переваги та недоліки пристроїв у кожному важливому критерії вибору:

  1. Габарити та мобільність. Зараз на ринку техніки можна знайти як великі планшети, так і компактні ноутбуки, що робить їх практично рівноцінними за розмірами. Якщо йдеться про поїздки, то планшет буде доцільнішим. Але для навчання, особливо у старших класах, обидва варіанти гарні. До того ж для швидкого друку клавіатура ноутбука все ж таки комфортніше, ніж планшет.
  2. Автономність. Тут планшет виграє за всіма параметрами. Більшу частину його «нутрощів» займає батарея, тому без підзарядки він протримається довше, ніж мобільний комп'ютер.
  3. Продуктивність та функціональність. У цьому пункті ноутбук однозначно поза конкуренцією. Не до всіх планшетів можна підключити зручну клавіатуру. І за потреби можна знайти агрегат із сенсорним екраном. Він зможе без проблем потягти складніші програми, а також по функціоналу набагато ближче до ПК.
  4. Можливості підключення. У ноутбуків набагато більше роз'ємів, що дозволяє підключити більше девайсів та пристроїв за потреби.

Ноутбук та планшет для школяра

Ноутбуки для школи мають ширший спектр застосування. Хороший якісний пристрій буде корисним помічником і у навчанні, і у розвагах. А якщо у дитини є інтерес до програмування, художніх чи дизайнерських сфер та інших напрямків, де потрібен відносно потужний софт, цей агрегат залишить планшет далеко позаду. Останній повністю покриє потреби школяра молодших класів, але з віком необхідність більш потужної машини стане відчутною.

Процес вибору ноутбука для школяра

Асортимент виробників та моделей, представлених у магазинах, цілком може здивувати недосвідченого покупця. І батькам нелегко одразу зрозуміти, який ноутбук купити для навчання у школі. При чесному підході, зрозуміло, що жодна дитина не використовуватиме гаджет лише з навчальною метою. Так чи інакше він буде джерелом розваг – і в цьому немає нічого поганого. Тому краще відразу підбирати техніку на не один рік і з універсальними характеристиками.

Параметри дисплея

Першим критерієм стає екран. Найкраще, якщо він матиме такі характеристики:

  • діагональ – 13-15 дюймів;
  • роздільна здатність – не менше 1920х1080 пікселів;
  • тип матриці – TN або IPS.

Пристрої з меншим екраном будуть недостатньо комфортними, особливо якщо потрібно багато читати або писати. А великі моделі не помістяться у стандартний рюкзак. Але якщо вам потрібний ноутбук для школи на заміну ПК, варто розглянути варіант із 17-дюймовим екраном. Можна також взяти трансформер із сенсорним дисплеєм. Такі апарати можна використовувати як ноутбук і як планшет.

Бюджетний ноутбук зазвичай роблять із TN-матрицею. Він цілком підходить для комфортної роботи з текстом, перегляду відеоматеріалів та ін. Але при можливості краще взяти модель трохи дорожче, але з IPS-матрицею. Вона має кращу передачу кольорів і широкий кут огляду.

Ноутбуки для школи

Процесор та відеокарта

Для навчальних цілей немає потреби купувати дуже потужну машину. Як правило, достатньо таких процесорів:

  • Pentium останніх моделей;
  • Intel Core i3;
  • AMD Ryzen 3.

Вони підходять під будь-які навчальні завдання, дозволяють працювати з великою кількістю програм та пограти у невибагливі ігри теж вийде. Але якщо є необхідність у великих потужностях, наприклад, коли дитина відвідує додаткові курси в «ресурсоємних» сферах, варто розглянути Intel Core i5. Він дорожчий, але дозволяє працювати у складніших програмах.

Відеокарта в «шкільних» моделях вбудована. На цьому параметрі загострювати увагу немає сенсу, оскільки для навчання продуктивні графічні складові не потрібні. Дискретні відеокарти частіше зустрічаються в ноутбуках для роботи у сфері графіки, дизайну, архітектури, мистецтва та ін.

Обсяг пам'яті

У техніці є оперативна та накопичувальна пам'ять. Від першої залежить, які завдання зможе потягнути пристрій, як швидко працюватиме. ОЗУ визначає продуктивність гаджета у процесі роботи. А накопичувальна пам'ять – це буквально сховище, що містить файли з доступом до них на довгостроковій основі. Який ноутбук купити дитині для школи за цими параметрами – питання досить просте. Універсальними будуть наступні варіанти:

  • оперативна – 8-12 Гб;
  • накопичувальна – 256-512Гб.

Пристрої з меншою оперативкою підходять тільки для найпростіших завдань і роботи з офісними програмами. А більше ОЗУ може знадобитися геймерам, а також для роботи з 3D та виконання інших складних завдань. Тож школяреві цілком достатньо зазначеного обсягу.

Що ж до внутрішнього сховища, таких характеристик буде достатньо школяру під будь-які завдання. Більше – значно вплине на ціну, а менший обсяг може досить швидко закінчитися.

Мультимедіа та інші дрібниці

Для навчального процесу наявність високоякісної аудіосистеми не потрібна. У сучасних ноутбуках навіть бюджетного сегмента вбудовані колонки дають цілком хороший звук. А прослуховувати навчальний матеріал чи телефонувати все одно зручніше у навушниках.

Гарнітура для шкільного ноутбука

Камери також рідко бувають найважливішим критерієм вибору для такого використання. Зараз вбудовані камери передбачені у всіх моделях і дають пристойну картинку. Не слід забувати, що якість зв'язку багато в чому залежить від інтернет-з'єднання.

А ось кількість роз'ємів може відігравати важливу роль. Краще вибрати ноутбук для школяра з кількома USB-роз'ємами, щоб підключити мишку, телефон та інші гаджети. HDMI-порт дозволить безпосередньо підключитися до інтернету через провід, якщо в будинку недоступний Wi-Fi. Картрідер також буде не зайвим. Так, найчастіше простіше скористатися Bluetooth, але про всяк випадок краще передбачити кілька варіантів передачі інформації.

Додаткові аксесуари для шкільних гаджетів

Із питанням, як вибрати ноутбук для навчання школяреві – розібралися. Тепер слід зосередитись на комплектації. Краще купувати техніку відразу з допоміжними «елементами», до яких належать такі предмети:

  • мишка,
  • навушники,
  • підставка,
  • сумка.

Так, така техніка має тачпад. Але мишкою у багатьох ситуаціях користуватись банально зручніше. А якщо раптом через необережність тачпад вийде з ладу, дитина може спокійно користуватися ноутом далі. Знову ж таки, для ігор миша теж незамінна.

Навушники краще брати одразу з гарнітурою. Це дозволить безпроблемно займатися онлайн, спілкуватися з вчителями та друзями. Для таких цілей придбати окремий мікрофон не варто. Достатньо гарної гарнітури в навушниках.

Підставка дозволяє з комфортом та без шкоди для техніки працювати не лише за столом, а й у будь-якому зручному місці. До того ж, якщо ноутбук не дуже потужний і починає грітися від навантаження, варто розглянути підставки з кулерами для охолодження.

Спеціальна сумка може знадобитися, якщо повсякденний рюкзак не має відділення, в яке можна безпечно помістити техніку, або в ньому недостатньо жорсткості. Також варто купити сумку, коли агрегат не влазить вільно у рюкзак.

Кращі ноутбуки для школи: популярні моделі

Найкращі ноутбуки для навчання та роботи бувають різної ціни і, звичайно, кожному хочеться отримати максимум якості за мінімальну вартість. Розглянемо кілька популярних та доступних моделей.

Acer Swift 3 SF314-43-R2YY – має відмінну продуктивність, дозволяє запускати ресурсомісткі програми. З таким агрегатом дитина зможе спокійно займатися без підвисання системи, а у вільний час грати, дивитися відео та серфити в інтернеті. У апарата наступні характеристики:

  • діагональ – 14 дюймів;
  • роздільна здатність – 1920х1080;
  • матриця – IPS;
  • процесор – AMD Ryzen 7;
  • оперативна пам'ять – 8 Гб;
  • внутрішня пам'ять – 512 Гб;
  • вага – 1,2 кг.

Acer Swift 3 SF314-43-R2YY

Asus Chromebook Flip C434 – безпрограшний хромбук для школи. Він тонкий, легкий, без проблем вміщується в сумку і має досить ємний акумулятор. Потужності пристрою вистачить на запуск будь-яких «навчальних» програм та різноманітних розваг. Ця модель отримала такі параметри:

  • діагональ – 14,1 дюймів;
  • роздільна здатність – 1920х1080;
  • матриця – IPS;
  • процесор – Intel Core i5;
  • оперативна пам'ять – 8 Гб;
  • внутрішня пам'ять – 128 Гб;
  • вага – 1,45 кг.

HP 15S-FQ2803NC – бюджетна модель із привабливими характеристиками. Просто справляється з поставленими завданнями, без проблем тягне широкий спектр програм і підходить для невибагливих ігор. Цей ноутбук має наступні характеристики:

  • діагональ – 15,6 дюймів;
  • роздільна здатність – 1920х1080;
  • матриця – IPS;
  • процесор – Intel Core i3;
  • оперативна пам'ять – 8 Гб;
  • внутрішня пам'ять – 256 Гб;
  • вага – 1,69 кг.
22 November 2022
12 минут на прочтение