Щороку компанія Apple оновлює серію своїх гаджетів. iPhone 14 та iPhone 14 Pro – новий виток розвитку моделей компанії. І якщо базова версія отримала зовсім небагато нововведень, то «прошки» капітально оновилися, і цей апдейт значно помітніший і значніший.
Різниця між iPhone 14 та 14 Pro не обмежується лише зовнішніми змінами. Мабуть, перед нами перше покоління, де справді є сенс переплатити за професійну версію. Чи все ж таки ні? Пропонуємо розібратися в тому, на що здатна базова модель, і чому Pro – це не просто маркетингова приставка.
В основу iPhone 14 лягла рамка з анодованого алюмінію. Водночас Pro-версія використовує полірований сталевий корпус. Цю сталь застосовують для випуску медичних приладів, тому її називають «хірургічною». Матеріал передньої та задньої панелі нових айфонів зберігає паритет – це склокераміка Ceramic Shield.
Кнопки керування у нових пристроїв розташовані однаково, тут не було сенсу щось змінювати. Елементи регулювання гучності та важіль беззвучного режиму розташовуються на лівій грані, праворуч знаходиться кнопка блокування. На нижній грані розмістилися вирізи для динаміків та мікрофонів, порт Lightning.
У верхньому лівому кутку задньої панелі розташували блок камер. Тут нас зустрічає перша візуальна відмінність: у «прошки» три камери, у базових версій – дві. Ще одне доповнення в Pro-версії – невелике «вічко» сканера LiDAR, якого iPhone 14 немає.
Розміри Айфон 14 та Айфон 14 Про (для наочності додамо старші версії лінійки):
Як видно, Apple не вдалося уніфікувати моделі, всі лінійки відрізняються за розмірами, а «прошки» помітно важчі.
Так як базовий 14 Айфон призначений для широкої аудиторії, на старті продаж смартфон представили в п'яти колірних варіантах: чорний, перлинний, блакитний, пурпурний і червоний (фірмовий Product Red).
Для Айфону 14 Про, як і для iPhone 13 Pro Max 3, дизайнери залишили більш стриманий набір відтінків:
Мабуть, Apple передбачають, що Айфон 14 Pro будуть продаватися гірше, саме тому вирішили не розширювати палітру кольорів.
Основні відмінності iPhone 14 від 14 Pro (принаймні візуальні) саме в цьому розділі. Apple переробили систему розпізнавання обличчя True Depth і розмістили в невеликому вирізі під назвою Dynamic Island. Тепер впізнаваний «чубчик» залишився тільки в базових Айфонах, а на дисплеї Pro красується «лужок». Але фішка «Динамічного острова» не обмежується овальною формою. Компанія софтверно обіграла виріз, він глибоко інтегрований до UI.
Тепер у острівці з'являються різні віджети. Розглянемо сценарії, які презентували Apple під час свого івента:
За рахунок конструктивних особливостей iPhone 14 Pro отримав ексклюзивну функцію, яка недоступна власникам 14 Айфона. Наскільки це важлива функція? З огляду на те, що Apple відкрила доступ до API для сторонніх розробників, Dynamic Island стає головним елементом багатозадачності, від чого мало хто захоче відмовитися.
Але повернемося до характеристик екрану. iPhone 14 оснастили 6.1-дюймовим екраном, матриця виготовлена за технологією OLED. Кількість точок на дюйм становить 460 ppi, роздільна здатність – 2532x1170 пікселів. Максимальна яскравість екрану сягає 800 ніт, пікова в режимі HDR – 1200 ніт. Дисплей iPhone 14 Pro той же за параметрами – збігаються тип матриці, діагональ, роздільна здатність і кількість точок на дюйм. Заявлена максимальна яскравість складає вже 1000 ніт, а піковий показник у режимі HDR досягає 2000 ніт. Ще одна перевага – підтримка ProMotion. Екран 14 Pro працює у розгортці від 1 Гц до 120 Гц, для iPhone 14 передбачили лише постійні 60 Гц.
Що це означає, якщо перекласти на людську мову? «Прошка» виграє у базового Айфона за рахунок більшої яскравості та частоти екрану. Розрив параметрів суттєвий, а додати сюди відмінності в дизайні, відразу стане зрозуміло, що саме втрачають власники базового iPhone 14.
Цей рік став першим, коли Apple змінили правила випуску смартфонів. Базова версія та Про відрізняються чіпом. iPhone 14 залишається на процесорі минулого року A15 Bionic. Проте 14 Pro може похвалитися чіпом наступного покоління A16. Чіп побудований з використанням 4-нм техпроцесу (Apple A15 – на 5-нм).
Чи має значення це рішення? Можливо, але лише частково. Є об'єктивні причини, які не залежать від компанії Apple, чому звичайний 14 Айфон залишився на минулорічному SoC:
Ні, A15 та A16 – це потужні чіпи з великими можливостями, але ситуація у світі склалася таким чином, що приріст продуктивності процесорів наступних років буде мінімальним.
Що стосується самих чіпів, то ось їхні відмінності:
За рахунок більшої кількості транзисторів, вищої частоти оперативної пам'яті та збільшеної швидкості роботи Neural Engine, iPhone 14 Pro продуктивніший за «молодшого побратима» на 10-15%.
Виникає питання: навіщо купувати iPhone 14, якщо є такий самий iPhone 13 (13 Pro)? Справа в тому, що до базового 14 Айфону додали додаткове графічне ядро, тепер їх 5 замість 4, як було у 13 Айфона. Від торішнього iPhone 13 Pro смартфон відрізняється 6 Гб ОЗП (наприклад, 13 Pro має 4 Гб). До речі, всю лінійку iPhone 14 постачають із 6 Гб оперативної пам'яті.
Різниця у продуктивності iPhone 14 та 14 Pro є, вона не колосальна, але буде помітна у важких завданнях. Чи багато потрібно потужності у смартфоні – кожен користувач визначає для себе сам.
Ще з часів 7 лінійки розширені версії iPhone мали на одну камеру більше. У базовому 14 iPhone все ще на одну камеру менше (дві проти трьох), але матриці також відрізняються.
Базова лінійка має лише по 12 Мп на обох модулях. Основна камера – ширококутна з діафрагмою f/1.5. Додаткова надширококутна має діафрагму f/2.4. Роздільна здатність основної камери iPhone 14 Pro складає 48 Мп – це «ширик» з апертурою f/1.78. Також передбачені 12-мегапіксельна надширококутна камера з f/2.2 та телефото на 12 Мп з діафрагмою f/2.8. На цьому відмінності не закінчуються.
Головна камера в Pro-версіях iPhone 14 отримала сенсор, який на 65% більший за площею, ніж iPhone 13 Pro. При зйомці «прошка» захоплює вдвічі більше світла, а затвор камери спрацьовує швидше за будь-який інший Айфон. Додаємо сюди триразовий оптичний зум від третьої камери та отримуємо значний апгрейд у фотозйомці.
У характеристиках та можливостях камер різниця між iPhone 14 та 14 Pro розкривається повною мірою. Обидві модифікації підтримують режим портрета з розмиттям, пропонують функцію контролю глибини. Є нічний режим, Smart HDR 4, Portrait Light та Deep Fusion. Але «прошка» дає користувачам більше:
Щодо зйомки відео смартфони схожі. Обидва апарати пишуть ролики 4K при 60 кадрах за секунду або 4K при 30 кадрах за секунду в режимі «Кіноефект». Також доступна зйомка слоу-мо до 240 FPS при роздільній здатності 1080p. Але в цьому аспекті «прошка» перемагає за рахунок режиму ProRes в 4K при 30 к/c та оптичної стабілізації другого покоління. До речі, режим запису в ProRes додали для камери на передній панелі, в iPhone 14 ця «фішка» відсутня.
Висновок тут напрошується тільки один: додаткові можливості камери iPhone 14 Pro безумовно не потрібні кожному, але мобільна зйомка нового рівня – чудова причина вибрати «прошку».
На відміну від попередніх параметрів, водонепроникність — не те, в чому можна знайти різницю між версіями гаджетів. Всі моделі серії захищені від попадання вологи та пилу за стандартом IP68. Це означає, що 14 Айфон безпечно занурювати на глибину до 6 метрів тривалістю до півгодини. Це обіцяє компанія Apple, як на практиці – краще не перевіряти.
Час життя смартфону від одного заряду – проблема, з якою виробники борються десятки років. З презентацією нових iPhone представники компанії Apple знову пообіцяли поліпшення автономності. Більше того, iPhone 14 Plus став смартфоном із найбільшою автономністю в історії (серед Айфонів, звісно).
Щоб не бути голослівними, давайте перейдемо до цифр:
Незалежно від модифікації, смартфони підтримують технологію швидкого заряджання (50% за півгодини) та бездротову зарядку.
Лінійка iPhone 14 Pro уперше продемонструвала режим Always-On Display. Власники смартфонів Android давно користуються подібною функцією, але Apple вирішили «викотити» власну реалізацію. Як виглядає Always-On на Android? OLED-екрани не показують пікселі чорного кольору. Натомість, точки просто гаснуть. По-перше, це гарантує глибокий темний відтінок, а по-друге, знижує енергоспоживання.
Екран блокування з увімкненим режимом практично повністю чорний. Інформація на дисплеї, на кшталт годинника та сповіщень, знаходиться в оточенні вимкнених пікселів, тому сам режим економічний по відношенню до заряду.
Так як в «прошки» встановлено дисплей LTPO, який динамічно змінює розгортку екрану, то Always-On на Айфон влаштований інакше. Екран не гасне повністю, а лише трохи приглушує кольори. А частота екрану знижується до 1 Гц, що заощаджує витрати акумулятора. З технічних причин у базових iPhone 14 немає такої функції.
Щоб підбити підсумок за відмінностями iPhone 14 і 14 Pro, пропонуємо порівняти специфікації «віч-на-віч»:
iPhone 14 | iPhone 14 Pro | |
Тип дисплея | Super Retina XDR | Super Retina XDR |
Діагональ екрану | 6,1” | 6,1” |
Роздільна здатність екрану | 2532х1170 | 2556х1179 |
Процесор | Apple A15 Bionic | Apple A16 Bionic |
Оперативна пам'ять | 6 Гб, LPDDR4X | 6 Гб, LPDDR5 |
Внутрішня пам'ять | 128, 256 або 512 Гб | 128, 256 і 512 Гб, 1 Тб |
Тип SIM-карти | дві eSIM | дві eSIM |
Операційна система | iOS 16 | iOS 16 |
Безпека | Face ID | Face ID |
Фронтальна камера | 12 Мп | 12 Мп |
Основна камера | 12+12 Мп | 48+12+12 Мп |
iPhone 14 стартував в Україні за ціною 38499 грн, iPhone 14 Pro – 56999 грн. Різниця між смартфонами становить 18500 грн, і за ці гроші користувачі отримують ексклюзивні функції, оновлений дизайн екрану, камеру з новими можливостями, потужніший чіп та збільшену загальну продуктивність.
Звичайно, нова лінійка Pro – пристрій не для всіх. Адже не всім потрібні професійні можливості, які пропонує iPhone 14 Pro. Контент-мейкери точно оцінять «прошки», адже найкраща камера та, що під рукою. І краще, щоб це була камера iPhone 14 Pro, ніж щось простіше.
Однозначно можна сказати лише те, що Apple вдалося випустити «прошки», які суттєво відрізняються від базових моделей. І тепер користувачі мають розуміння, за що вони платять додаткові гроші і що отримують натомість.
Ми порівняли обидві моделі, щоб легко було визначитися, яку з новинок обрати. Вибирайте Айфон, виходячи з власних потреб, а якщо виникнуть труднощі, наші консультанти допоможуть визначитися з вибором.
Користувачам, які хочуть отримати:
За що покупці обирають iPhone 14 Pro: