Чим відрізняється MacBook Air M2 від MacBook Air M1

На червневій конференції Apple для розробників були показані нові ноутбуки на базі чіпа М2, серед яких MacBook Air. Лінійку Air користувачі люблять за компактність та невисоку вартість у порівнянні з професійними моделями ноутбуків від Apple. Але, за заявою компанії, «повітряна» лінійка цього року буде не лише найлегшою та компактнішою, а й отримає відмінну продуктивність завдяки новому чіпу. У статті розповідаємо про характеристики новинки, а також порівнюємо MacBook Air M2 та MacBook Air M1, що вийшов у 2020 році.

Чим відрізняється MacBook Air M2 від MacBook Air M1

Дизайн

Модель 2020 року виконана у традиційному дизайні серії Air. Це тонкий ноутбук із плавними лініями корпусу. А модель 2022 вже більше схожа на пристрій лінійки Pro: незграбний корпус з прямою кришкою і округлими виразними «ніжками» внизу. Обидва пристрої виглядають стильно та привабливо.

Розміри MacBook Air M2 складають 30,41 х 21,5 х 1,13 см, а вага - 1, 24 г. У MacBook Air M1 товщина і вага трохи більше і становили 1,61 см і 1,29 кг відповідно. До основних кольорів Space Grey (сірий), Silver (сріблястий) та Gold (золотий), які були у попередньому Air додали чорний – Midnight.

Ноутбуки мають різний набір роз'ємів для підключення пристроїв. Ноутбук Air M1 має два Thunderbolt/USB 4 та один аудіовиход mini jack. Новинка оснащена таким же переліком портів, але додали конектор MagSafe 3. Останній призначений для заряджання пристрою. У комплекті йде відповідний кабель живлення MagSafe-Type-C та зарядний блок (можна вибрати варіант на 35 або 67 Вт). Блок живлення має два роз'єми Type-C, завдяки чому можна заряджати відразу два «яблучні» пристрої. Але при цьому процес заряджання ноутбука сповільниться.

Дисплей

Екран у новому Макбуку Еір М2 став трохи більшим – 13,6 дюйма за рахунок зменшення рамок по периметру. Для камери передбачений невеликий виріз – чубчик, розташований по центру над екраном. Кути обідка мають невелике заокруглення. "Чолку" можна сховати за чорною смугою вгорі екрана. У Air M1 діагональ екрану становить 13,3 дюйми, а по периметру – стандартні рівні рамки без вирізів.

У моделі M2 встановлено матрицю Liquid Retina, як і в минулорічному ноутбуці. Така технологія забезпечує яскраве та контрастне зображення на екрані. Роздільна здатність становить 2560 х 1664, а в М1 - 2560 х 1660 пікселів. Щільність пікселів 224 ppi, замість 227 ppi – у минулорічній моделі. Збільшилася яскравість – 500 нит, а M1 цей показник становив 400 нит. У новинці яскравість зросла на 25%. Частота оновлення картинки – 60 Гц, як і раніше. Підтримуються всі необхідні технології для відображення якісного зображення, у тому числі True Tone і P3.

image alt

Процесор та пам'ять

Різниця між MacBook Air M2 та MacBook Air M1 видно у продуктивності. За заявою Епл, новий лептоп на 30% потужніший, ніж його попередник. У новинці встановлений процесор М2. Це новий чіп від Apple, який був представлений цього літа. Параметри кристала М2:

  • чіп розроблений на основі 5-нм технології 2-го покоління;
  • продуктивність ІІ збільшилася на 40%;
  • пропонуються версії процесорів на 8 та 10 ядер;
  • встановлено 8 графічних ядер;
  • підтримується пропускна спроможність 100 Гб/с;
  • чіп містить 20 млрд. транзисторів;
  • швидкість обробки відео збільшилась у 1,5 раза;
  • э підтримка моніторів 6К;
  • зросла енергоефективність.

Нагадаємо, що ноутбук 2020 має потужний 8-ядерний процесор М1. Чіп складається з 4-х енергоефективних та 4-х високопродуктивних ядер, а також 16 млрд транзисторів. Процесор М1 доповнений 7-ядерним графічним чіпом. Система Neural Engine здатна виконувати до 11 трлн операцій за секунду. При великому навантаженні обидві моделі працюють тихо за рахунок пасивного охолодження. Вони не мають додаткових вентиляторів, як у конфігураціях Pro.

image alt

Оперативна пам'ять у ноутбуку MacBook Air M1 в залежності від конфігурації складає:

  • 8 Гб;
  • 16 Гб.

А у новинці доступний варіант на 24 Гб ОЗУ. Плюс, у новій моделі встановлено оперативну пам'ять типу LPDDR5, а минулого року – LPDDR4X. Відмінність цих двох типів у ОЗП – у швидкості обробки інформації.

В обох моделях встановлені SSD із відмінною швидкістю читання та запису даних – до 3 Гб/с. Тестування показали, що є незначні коливання приросту швидкості запису в моделі на чіпі М2, а Macbook Air M1 трохи вище швидкість читання. По суті обидва SSD однаково добре справляються зі своїм завданням. Об'єм накопичувачів також ідентичний:

  • 256 Гб;
  • 512 Гб;
  • 1 та 2 Тб.

image alt

Камера та звук

Попередня лінійка Air була оснащена камерою FaceTime на 720 пікселів. Її вистачає для комфортного спілкування з відеозв'язку. А ось новинка отримала покращену камеру на 1080 пікселів, таку ж, як у лінійці Про. Таке оновлення дозволило покращити якість запису відео, що особливо актуально нині для віддаленої роботи чи навчання.

Крім того, купертинівці попрацювали над звучанням нового ноутбука. Оновлена лінійка з М2 отримала 4 стереодинаміки з підтримкою технології Dolby Atmos. Ґрати динаміків перемістили з торців на простір між клавіатурою та дисплеєм. Встановлено нову звукову систему, завдяки чому вдалося зробити звучання більш насиченим, чистим та природнішим. Крім того, новий лептоп підтримує підключення навушників з високим імпедансом, завдяки чому немає необхідності додаткового підсилювача. Це стане в нагоді тим, хто цінує якісне звучання в гарнітурі, а також людям, які пишуть музику в домашніх умовах.

Акумулятор та мережа

Стара модель оснащена літієво-полімерним акумулятором ємністю 49,9 Втч, а нова – 52,6 Втч. Але, при цьому автономність залишилася однаковою і становить до 18 години в режимі відтворення відео і до 15 годин – інтернет серфінгу для обох моделей. Продуктивність нового лептопа збільшилася, причому автономність не знизилася.

Також не змінилася мережа. Встановлено модулі Wi-Fi 6 покоління та Bluetooth 5.0. Колишніми залишилися Magic Keyboard та Touch ID.

image alt

Ціна

Вартість новинки складає від $1199 за базову конфігурацію. Модель на 10-ядерному чіпі коштуватиме від $1299. А максимальний варіант ЦП з 10 ядрами на 24 Гб ОЗУ та 2 Тб SSD обійдеться у $2499.

Для порівняння, торішня модель мала початкову вартість $999. За сховище ємністю 1 Тб доведеться доплатити $800 та $200 за «оперативку» на 16 Гб.

Підсумки

Переваги MacBook Air M1:

  • привабливий традиційний дизайн;
  • більш доступна вартість;
  • гідні параметри та продуктивність.

Переваги MacBook Air M2:

  • новий відтінок корпусу;
  • потужний процесор;
  • поліпшена веб-камера;
  • швидша підзарядка та наявність конектора MagSafe;
  • яскравий дисплей;
  • розширена пам'ять та графіка.

Обидва ноутбуки справляються відмінно з усіма сучасними завданнями. Якщо немає потреби у збільшеній продуктивності, можна віддати перевагу старій моделі 2022 року. Вона підійде для роботи, навчання, розваг та серфінгу в інтернеті. Але для тих, хто планує займатися обробкою фото та відео, а також виконувати серйозні завдання, найкращим вибором буде MacBook Air M2 або модель лінійки Pro з таким же процесором.

Вибрати модель можна у нашому інтернет-магазині Y.ua за вигідними цінами. Уточнити деталі покупки можна у наших консультантів. А також підписуйтесь на наші новини, щоб бути завжди в курсі новинок, знижок та акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Товары из статьи

    28 September 2022
    9 минут на прочтение