Флагманські моделі смартфонів завжди приваблювали гаджетоманів своєю технологічністю, можливостями та естетикою. Лінійка Samsung Galaxy S22 включає відразу три моделі: S 22, S 22 Plus, S 22 Ultra, тому і інтерес викликає потрійний.
Базові характеристики топової лінійки Samsung багато в чому ідентичні, проте малопомітні відмінності в специфікаціях роблять пристрої орієнтованими на тих чи інших користувачів.
Зробити правильний вибір навіть із трьох модифікацій буває складно, тому ми розібрали в цій статті найсуттєвіші відмінності між Galaxy S 22, S 22 Plus та S 22 Ultra, щоб кожен бажаючий легко підібрав собі підходящий флагман. Різниця між Galaxy S22 та S22 Plus помітна при найближчому розгляді, не кажучи навіть про старшу модель S22 Ultra. Дочитавши цю статтю до кінця, ви легко визначите, який зі смартфонів вам підійде найкраще.
Основним матеріалом корпусу моделі S 22 став традиційний алюміній із вкрапленнями пластику. Samsung Galaxy S22 Plus отримав новий сплав, який має більшу міцність і візуально нагадує скло. Версія Ultra також виконана з цього матеріалу, тому тактильні відчуття від старших моделей відрізнятимуться від базового S22.
Забарвлення корпусу смартфонів стали ще лаконічнішими, але преміальними. Для молодшої версії доступні Pink, Black, White, Green. Версія з приставкою Plus пропонує вибір із чорного, рожевого та білого відтінку, а старший флагман можна купити у кольорах Black, White, Green та оригінальному Burgundy.
Виробник позбувся «безмежного» екрану, дисплей втратив округлені грані – в дизайні пристрою практично не втратили, а кількість фантомних натискань тепер сягає нуля. Фізичні габарити смартфонів залежні від діагоналі дисплея, з чого випливає, що компактним став Samsung Galaxy S22, а найбільшим – Ultra-версія флагмана.
Відмінності S22 від S22 Ultra криються і в блоці камер: дві молодші конфігурації отримали лише по 3 об'єктиви, тоді як старша дозволяє використовувати відразу 4 модулі. Візуальне оформлення цього елемента також відрізняється у молодших та старших моделях. З негативних моментів можна виділити гострі кути смартфонів S22, але кожен із чохлів легко вирішить цю проблему.
Всі три моделі поєднує нова покращена технологія дисплея Dynamic AMOLED 2X, яка відрізняється більшою яскравістю, насиченістю, безпекою для зору користувача та енергоефективністю. А для плавної трансляції динамічних сцен та комфортної роботи з інтерфейсом виробник подбав про сучасну частоту оновлення кадрів – 120 Гц у всіх флагманських пристроях.
У Samsung Galaxy S22 роздільна здатність дисплея становить 2340x1080 пікселів, що при діагоналі в 6,1 дюйми дає максимум деталізації та якості картинки. У моделі S22 Plus також використовується роздільна здатність Full HD+ та діагональ в 6,6 дюйми, тут також застосована технологія HDR10+ для максимальної реалістичності передачі кольору в будь-яких умовах навколишнього освітлення.
Екран цього смартфона також отримав олеофобне покриття та антивідблискуючий шар, що дозволяє з комфортом працювати під прямим сонячним промінням. У Samsung Galaxy S22 Ultra роздільна здатність дисплея становить вже 3088x1440 пікселів при діагоналі в 6,8 дюйми.
У всіх трьох героях передбачена опція регулювання відображення, у тому числі темна економічна тема, режим комфорту для очей, відображення базової інформації, що настроюється, на заблокованому дисплеї з технологією Always-On-Display.
Центральним обчислювальним центром всіх представників серії є власна розробка Samsung – Exynos 2200. Це 8-ядерний процесор з тактовою частотою до 2,7 ГГц, побудований за 4-нм техпроцесом. Це означає, що чіп працюватиме швидше, а споживатиме енергії менше. Ігроманам в якості відеоприскорювача у цій лінійці дістанеться продуктивне відеоядро Samsung Xclipse 920.
Головним секретом вражаючої продуктивності вважається оптимізація компонентів та операційної системи, адже, як і в Apple, розробка програмного забезпечення та «заліза» проводилася в рамках однієї компанії.
Флагмани обзавелися найшвидшою і найпродуктивнішою на сьогодні оперативною пам'яттю стандарту LPDDR 5. Різниця між S 22, S 22 Plus і S 22 Ultra в оперативній пам'яті. Дві молодші версії отримали модулі на 8 ГБ, а модель з приставкою Ultra – цілих 12 ГБ. Зважаючи на оптимізацію системи, навіть 8 ГБ вважається об'ємом з великим запасом, а заповнити 12 ГБ буде практично нереально в найближчі роки.
Додатковою перевагою стане розширення оперативної пам'яті за рахунок ємності внутрішнього накопичувача. Користувач за потреби зможе «запозичити» 2, 4, 6 або 8 ГБ простору на потреби ОЗП.
Внутрішні накопичувачі також орієнтовані на швидку та енергоефективну роботу. Для S22 та S22 Plus передбачені конфігурації на 128 та 256 ГБ простору, а Samsung Galaxy S22 Ultra пропонується до покупки в обсягах пам'яті на 256 та 512 ГБ.
Трійця флагманів отримала повний комплект бездротових модулів на всі випадки життя: 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5, дводіапазонний високоточний GPS, NFC та багато іншого.
Samsung Galaxy S22 та його плюсова версія оснащені ідентичним набором камер. Комплект складається із трьох об'єктивів:
Для запису відео максимальною роздільною здатністю можна вибрати 4К, передбачена можливість запису уповільненого та прискореного відео. Є автоматичні та ручні режими зйомки, підтримка штучного інтелекту та розширені налаштування об'єктивів для професіоналів.
Samsung Galaxy S22 Ultra пропонує скористатися чотирма об'єктивами для художньої зйомки:
– 108 Мп. Світлосильний модуль для зйомки контенту максимальної роздільної здатності.– 12 Мп. Ультраширококутна камера із максимальним кутом огляду.– 10 Мп. Телефото модуль із 3-кратним зумом.– 10 Мп. Телефото модуль із 10-кратним зумом.
Телефон підтримує також 100х суперзумування, запис відео в роздільній здатності 8К. Фронтальна камера топового флагмана може зберігати ролики в повноцінній роздільній здатності 4К, вона наділена 40 Мп замість 10, як у молодших моделей серії S22. Удосконалений режим нічної зйомки запропонує оптимальну якість контенту навіть у темряві або при мінімумі освітлення.
Всі три конфігурації отримали захист від вологи та пилу за стандартом IP68. Ще одним елементом захисту від зовнішнього впливу є гартоване скло Corning Gorilla Glass Victus Plus. На сьогодні це найбільш міцний та витривалий матеріал, яким покривають екрани гаджетів.
Стереодинаміки та лоток для SIM-карт розташовані в нижній частині корпусу. Лоток для SIM-карток дозволяє використовувати карти двох мобільних операторів, проте не має роз'єму встановлення зовнішнього носія інформації.
Всі роз'єми на корпусі також наділені вологозахистом, що дозволяє занурювати пристрої в прісну воду, промивати під проточним струменем і використовувати в негоду без негативних наслідків. А ось порту підключення дротової гарнітури в моделях не передбачено – слухати музику можна безліччю інших способів без трансляції звуку за допомогою порту 3,5 мм.
Рішення про відмову від роз'єму підключення навушників було ухвалено вже в минулих моделях флагманської лінійки. Воно обумовлене прагненням зробити телефон тоншим, максимально захистити його від попадання вологи і позбутися зайвих елементів дизайну на користь практичності та мінімалізму.
Різниця в ємності батарей не заважає всім трьом смартфонам працювати в режимі активного використання до півтора дня на одному заряді, тому з точки зору автономності відмінності S22 від S22 Plus або Ultra взагалі не помітні.
Невимогливість оновлених комплектуючих до енергії спричинила невисоку за сучасними мірками ємність батарей. Економічна версія Android 12 у поєднанні з оновленим інтерфейсом One UI 4 також не споживає багато енергії, тому виробнику вдалося обійтися мінімальними значеннями ємності батареї за високої автономності апаратів.
Samsung Galaxy S22 отримав акумулятор лише на 3700 мАг. Samsung Galaxy S22 обзавівся батареєю на 4500 мАч через збільшений дисплей. А S22 Ultra живиться від АКБ з ємністю 5000 мАг, адже його екран найбільший у лінійці.
Всі три моделі підтримують реверсивну зарядку інших пристроїв на потужності 9 Вт, а самі живляться від швидкої зарядки за технологією Fast Wireless Charging 2.0. Для S 22 і S 22 Plus передбачена зарядка на максимальній потужності 25 Вт, а Ultra-версія здатна живитися від адаптерів з підтримкою 45 Вт. Тому старший флагман заряджається очікувано швидше за своїх молодших братів.
У комплект поставки до смартфонів не входить адаптер мережі, тільки кабель, скріпка та інструкція. А адаптер відповідної потужності виробник пропонує докупити додатково або використовувати зарядний блок від попереднього апарата.
Головною функціональною відмінністю Samsung Galaxy S22 Ultra від S 22 та S 22 Plus стала фірмова смарт-указка S-Pen, адже модель стала наступником гучної лінійки Note. Аксесуар підтримує понад 4 тисячі натискань і виконує цілу серію дій з екраном. Він здатний вводити рукописний текст, який перетворюється на друкований, дозволяє малювати на дисплеї, робити швидкі нотатки, редагувати контент та багато іншого.
Ще однією особливістю старшої моделі стало гнучкіше налаштування частоти оновлення кадрів. У Samsung Galaxy S22 Ultra вона варіюється від 1 до 120 Гц, а в молодших конфігураціях – від 44 до 120 Гц.
Чим старша модель, тим більша яскравість: у S22 максимальний показник становить 1300 ніт, а у плюсової та ультра версій – 1750 ніт. У повсякденному житті це практично непомітно, зате під прямим сонячним промінням з S22 Plus працювати буде комфортніше. У всіх моделях лінійки запас яскравості достатній для того, щоб працювати з екраном і не шукати тінь, щоб розглянути контент на матриці, яка потемніла від сонця.
Всі пристрої підтримують повний набір елементів безпеки: чутливий дактилоскоп під екраном, опцію розпізнавання обличчя та систему захисту даних KNOX. Вона є апаратною та програмною частиною смартфона, яка націлена на забезпечення конфіденційності та безпеки роботи. KNOX вміє:
Ще одним важливим параметром безпеки пристроїв став зелений індикатор у верхній частині дисплея. Його завдання – повідомляти користувача про те, що програма або сервіс використовує доступ до камери або мікрофона. Це дозволить своєчасно відмовитися від сумнівного ПЗ та уникнути витоків конфіденційної інформації.
Вартість Samsung Galaxy S-серії завжди була відносно високою, порівняно з іншими лінійками бренду. Однак якщо врахувати, що такий апарат купують не на один рік, виходить, що вибір флагманського смартфона найчастіше обходиться вигідніше, ніж щорічна заміна застарілих середньобюджетних моделей.
Безумовно, відмінності в характеристиках серії S позначилися і на вартості моделей. У мінімальній комплектації гаджети можна придбати:
При зіставленні вартості пристроїв з флагманами конкурентів виходить, що ціна новинки прийнятна і збалансована. Вибираючи для себе новий смартфон, враховуйте не лише сценарії використання, а й те, яким апаратом ви користуєтесь зараз. Якщо у вас на руках Samsung Galaxy S21, то з переходом на S22 ви не відчуєте різницю та суттєвого приросту можливостей. А ось покупка Samsung Galaxy S22 Ultra буде у цій ситуації максимально виправдана.
Всі смартфони флагманської серії легко впораються з графічними додатками, вони гарантують своєму власнику відмінну автономність, приємні емоції від роботи з будь-яким типом контенту та гідну якість фото- та відеозйомки. Ще одним аргументом на користь купівлі флагмана стане його актуальність – у найближчі 3-4 роки ви точно не відчуєте дефіциту продуктивності та нестачі тих чи інших можливостей.