Що краще пароочисник чи миючий пилосос?

Завдяки вдосконаленій техніці прибирання будинку стає з кожним роком простішим. Але як вибрати відповідний варіант і не загубитися в такому розмаїтті товарів? Популярним варіантом для прибирання підлоги вважається пилосос. Покупцям пропонуються стандартні, миючі та парові пристрої. Ми розповімо, що краще пароочисник чи миючий пилосос? Докладно описуємо плюси, мінуси та області застосування цих приладів.

Що таке пилосос миючий?

Щоб зрозуміти, що краще пароочисник або миючий пилосос, необхідно дати визначення кожному з пристроїв. Почнемо з пилососу миючого. Це удосконалений пилосос, який розбризкує воду на площину і назад всмоктує її разом із пилом та брудом. Такий підхід робить легшим процес прибирання, оскільки проводяться два типи очищення за один раз: сухе та вологе. Залежно від конструкційних особливостей, прилад може обробляти поверхні мильним розчином.

Миючий пилосос

Конструкційні особливості

Миючий пилосос складається з корпусу, двигуна, фільтрів та двох баків. Один бак наповнюють чистою водою, а інший наповнюється брудною рідиною під час приирання. Моделі відрізняються потужністю, використовуваними фільтрами, конструкцією та ємністю баків. Найчастіше зустрічаються такі варіанти:

– Вертикальні передбачають розміщення резервуарів для води один під одним. Щоб спустошити бак від бруду, необхідно вилучити ємність із чистою водою.- Моделі зі знімними касетами вважаються зручними у використанні за рахунок швидкого обслуговування пристрою. Касети можна легко знімати та промивати.- Універсальні миючі пилососи мають один резервуар, поділений усередині на дві частини.- З ємністю повторного очищення. Брудна рідина очищається за допомогою фільтрів та повертається в бак для чистої води.

Сфера використання

Миючі пилососи відмінно підходять для будинку та квартири, прибирання в салоні автомобіля. За допомогою різних насадок можна легко чистити паркет та ламінат, лінолеум та плитку, а також килими з різним ворсом. Є моделі, в комплектації яких передбачені допоміжні насадки для миття скла, полірованої деревини та меблів.

Така техніка буде особливо корисною для тих, у кого є діти, домашні тварини, а також для людей, які страждають на алергію або астму.

Переваги та недоліки

Щоб зрозуміти, що купити миючий пилосос або пароочисник, пропонуємо ознайомитися з перевагами першого:

  1. Пилосос миючий легко прибирає шерсть, велике сміття і захоплює пил.
  2. За допомогою різноманітних насадок таким пилососом можна чистити більшість поверхонь у будинку.
  3. Пристрій легко збирає пролиті рідини.
  4. Миючий пилосос очищає та освіжає повітря.
  5. Такий прилад не потребує особливого догляду. Після завершення процесу прибирання необхідно вилити брудну воду, промити бак і висушити.
  6. Немає необхідності купувати одноразові мішки для пилу.
  7. Деякі моделі можна використовувати для чищення невеликих засмічень каналізації.

З недоліків миючого пилососа можна виділити:

  • великі габарити;
  • збільшена витрата електрики;
  • завищена вартість;
  • не можна використовувати для натуральних поверхонь, ворсу;
  • після вологого прибирання килимів, необхідно почекати, поки вони висохнуть.

Що таке пароочисник?

Перед тим, як вибрати пилосос паровий або миючий, ознайомтеся з трьома типами парового обладнання:

  • Пароочисник або парогенератор – це агрегат, який чистить та дезінфікує поверхні з використанням пари.
  • Паропилосос є окремим агрегатом, який поєднує функції пилососа стандартного і миючого, а також парогенератора. Щоб вибрати, який пилосос кращий миючий або паровий, визначте бажаний тип прибирання. Паровий пилосос виконує всі види чищення, у тому числі обробку паром. Але така техніка обійдеться в рази дорожче за стандартні прилади для прибирання.
  • Парова швабра – компактний і простий пристрій, конструкційно нагадує швабру, але миття поверхні відбувається не водою, а парою під тиском.

Пароочисник

Принцип роботи

Усі парові пристрої мають один резервуар для чистої води, де рідина нагрівається до температури 115-155 градусів. За такої температури в баку вода закипає, перетворюючись на пару і створюючи надлишковий тиск. При відкритті спускового механізму пара випускається назовні, на забруднену поверхню. Всі забруднення легко відстають від поверхні, та після обробки парою їх можна витерти ганчіркою. Крім того, висока температура забезпечує знищення всіх шкідливих бактерій на оброблюваній площині.

Сфера використання

Застосовувати пароочисник можна для вологого прибирання будь-яких поверхонь будинку, квартири, офісу, громадських закладів:

  • очищення м'яких іграшок, штор, верхнього одягу;
  • прасування та освіження речей;
  • чищення салону авто;
  • усунення старого жиру з кухонних поверхонь;
  • чищення духових шаф, плит і деко;
  • миття скляних поверхонь та вікон;
  • очищення плитки та сантехніки від нальоту.

Плюси та мінуси

Пароочисник має багато переваг перед пилососом. Такий агрегат не потребує засобів для чищення для якісного прибирання. Крім того, конструкція пристрою проста, що зменшує ймовірність поломки. Завдяки дії гарячого повітря проводиться дезінфекція поверхні, вбиваються бактерії, грибки, віруси, алергени. Крім того, усуваються всі запахи, навіть ті, що в'їлися у поверхню. За допомогою вузької насадки видаляються забруднення зі щілин (міжплиткових швів, на плінтусах, навколо крана).

Чому ж віддати перевагу: миючий пилосос чи парогенератор? Ознайомтеся з недоліками другого:

  • завищена вартість техніки;
  • немає сенсу брати дешеву малопотужну модель, оскільки вона не буде видавати достатню кількість пари для якісного очищення;
  • для великого обсягу роботи необхідно зупиняти прибирання для наповнення резервуара;
  • при поганій якості води в деяких апаратах може накопичуватися накип;
  • до прибирання та після доведеться витирати пил і бруд, оскільки пристрій не розрахований на всмоктування.

Відмінності миючого пилососа від пароочисника

Щоб зробити вибір техніки простішим, пропонуємо ознайомитися з відмінностями парогенератора та миючого пилососу. Головна відмінність полягає в тому, що для чищення пилосос використовує воду, що розпорошується під тиском, а парогенератор – пару. Обидва агрегати оснащені резервуарами для чистої води. Пилосос видуває воду і засмоктує її назад вже із забрудненнями. А парогенератор не всмоктує бруд, а залишає його на поверхні. Парогенератори мають більш компактний корпус, що дозволяє їх брати з собою в дорогу і використовувати на висоті, для прибирання маленьких ділянок або щілин. Пилососи захоплюють велику площу і дозволяють швидше впоратися з прибиранням.

Парова швабра або миючий пилосос

Що краще: пароочисник або миючий пилосос?

Для прибирання покриття для підлоги краще вибрати паропилосос або миючий пилосос. Якщо бюджет дозволяє і хочете отримати ширший функціонал, можна купити паропилосос, який буде універсальним для різних видів прибирання, в тому числі обробки парою. Людям, які страждають на алергію, підходять обидва види техніки, оскільки вони змивають алергени. Якщо ви хочете добитися стерильної чистоти – вибирайте парогенератор. Є також простий спосіб зорієнтуватися:

  • Якщо плануєте чистити більше вертикальних поверхонь – краще пароочисник.
  • Для горизонтальних – миючий пилосос.

Парова швабра найбільше підходить для стандартного миття підлоги.

Вибирайте відповідну техніку для ваших потреб та замовляйте миючий пилосос чи пароочисник за вигідною ціною у нашому інтернет-магазині. Ознайомитись з докладними характеристиками можна у картках товарів. А також підписуйтесь на наші новини, щоб завжди бути в курсі вигідних акцій та знижок.

03 September 2022
10 минут на прочтение