Сучасними телевізорами зі Smart TV можна керувати не тільки дистанційним пультом, але й через смартфон. Щоб керувати телевізором з телефону, виробники створили спеціальні програми. Вони встановлюються на мобільну техніку та синхронізуються з ТБ, після чого всі налаштування та перемикання можна проводити без використання пульта.
Щоб задіяти такий варіант управління, потрібно виконати лише дві прості умови. По-перше, і смартфон, і телевізор мають підтримувати один стандарт бездротового зв'язку.У цьому випадку є два її варіанти:
Важливо, щоб обидва елементи техніки були підключені до однакового зв'язку. Інакше вони не зможуть синхронізуватись.
По-друге, на мобільний пристрій з операційною системою Android або iOS потрібно встановити програму. Більшість іменитих виробників пропонують утиліти власної розробки для цих завдань. В інших випадках використовують універсальні програми. Якщо програма для конкретної компанії існує, про це зазвичай вказується в інструкції з експлуатації або в специфікації. Обидва варіанти користуються популярністю, оскільки у різних ситуаціях мають переваги.
Виробники, відомі по всьому світу, полюбляють створювати власні програми для керування телевізорами. Так можна досягти мінімальної ймовірності будь-яких збоїв і кращої синхронізації. Завантажити програми можна зі стандартних AppStore та GooglePlay. Програми від стандартних виробників безкоштовні. Чи варто використовувати їх замість ДУ пульта – залежить від переваг і потреб користувача. Можливості та функціонал додатків на телефоні, звичайно, помітно ширші, ніж у звичного елемента керування.
Samsung Smart View призначена для телевізорів цієї компанії. Після встановлення програми він запропонує такі варіанти:
Все працює «автоматично» і жодних додаткових маніпуляцій не потрібно. Тому керування смарт ТВ через телефон дуже зручне та зрозуміле. Сучасні телевізори Samsung проводять всі підключення та синхронізації максимально автономно.
Ця програма потрібна, відповідно, для техніки LG. Завантаживши додаток, потрібно буде дати йому доступи та прийняти ліцензійну угоду. Переконайтеся, що обидва пристрої підключено до однієї мережі. Тоді додаток сам знайде ТБ. Вони синхронізуються, а на мобільній техніці з'являється віртуальний пульт.
По суті, управління cмарт ТВ 40 дюймів та іншої діагоналі таким чином не відрізняється від ДУ пульта. Але є можливість використовувати голосові команди та віртуального помічника. Це розширює можливості керування та додає деякі нові функції. Наприклад, з телевізора можна переглядати фото та відео, які є на мобільному. У додатку також можна ознайомитись із прогнозом погоди, побачити події, які є у календарі.
Ця програма зроблена спеціально для телевізорів Sony. Завантажується вона так само, як і решта, а після встановлення необхідно зробити наступні кроки:
Тепер можна керувати ТВ із телефону, перемикати канали, використовувати «Бібліотеку». А ще на мобільний надходитимуть повідомлення про початок улюблених передач (опціонально). Налаштовувати і вибирати канали за допомогою смартфону зручніше і швидше.
Важливо уточнити, що ця програма підходить тільки для Smart TV з 2014 року, а для старіших моделей потрібно використовувати MyRemote. Управління телевізором через телефон дуже просте, як і встановлення програми. Додаток скачується, у ньому даються всі необхідні доступи та ухвалюється угода – все стандартно. Після синхронізації користувач зможе:
Як видно зі списку можливостей, застосування мобільного пристрою набагато різноманітніше, ніж звичайного пульта ДУ. Тому багато користувачів полюбляють саме такий спосіб управління.
Такі утиліти знадобляться тим ТБ, виробники яких не перейнялися розробкою власних додатків. Також ними користуються для керування телевізорами кількох різних виробників, що у будинках зустрічається досить часто. Крім того, універсальні програми «заточені» не лише під телевізори. Щоб не доводилося встановлювати для кожної моделі окрему програму і не плутатися в них надалі, простіше поставити одну універсальну:
У AppStore та GooglePlay можна знайти й інші програми. Але використовувати неперевірені програми не рекомендується. Вони можуть призвести до збоїв та неправильної роботи техніки. А позбутися наслідків буває набагато складніше, ніж витратити кілька зайвих хвилин, щоб розібратися, яка програма з рекомендованих підійде. Не варто чіплятися за перший незнайомий варіант, що трапився.
Щоб таке управління було можливим, необхідно об'єднати ТБ і смартфон на програмному рівні. Для цього використовується один із варіантів:
Алгоритм дій керування загалом завжди схожий. Спочатку вмикаєте телевізор, оновлюєте прошивку, якщо потрібно. Підключаєте два пристрої до однієї мережі Вай-Фай або з'єднуєте через блютуз. Качаєте та встановлюєте програму. Користуєтеся. Жодних складних маніпуляцій. Хіба що зона дії ІЧ-порту досить обмежена. Але, як згадувалося раніше, це дещо застарілий варіант, який використовується рідко.
Вибрати офіційну утиліту чи універсальну – залежить від уподобань користувача. Більшість цих програм безкоштовні, тому «помацати» можна обидва варіанти. Проте більшість користувачів вважають за краще використовувати офіційні додатки від виробників, тому що в них більше враховуються особливості конкретного бренду і мінімізована ймовірність програмних збоїв. Але якщо техніки багато, тим більше, коли це не лише ТБ, доречно використовуватиме універсальні програми.
Навіть якщо в телевізорі немає Smart TV, ним можна керувати через смартфон. Сучасні технології дозволяють поєднувати між собою практично будь-яку техніку. Але для цього він обов'язково має підтримувати Wi-Fi, Bluetooth або IЧ-порт. Вони потрібні для синхронізації. Принцип той самий, що і зі старт ТБ і жодних додаткових складнощів.
Виконати таке підключення та управління зможе будь-хто. До того ж, за допомогою смартфона вирішиться проблема пультів, що постійно «зникають». Та й можливостей у програмах більше, ніж на стандартному пристрої дистанційного керування. Чи варто переходити з пульта на телефон для керування технікою? Звісно, якщо користувача цікавить більше можливостей. Для звичайного перемикання програм та регулювання звуку вистачить і стандартного варіанту, який зазвичай використовують люди похилого віку. В інших випадках мобільний пристрій ефективніший за пульт у рази, а голосові помічники допоможуть здійснювати управління, не відволікаючись від справ.