На якій висоті розмістити телевізор?

Вибір сучасного Smart TV – це лише перший етап на шляху оснащення житла технікою. Після покупки відразу постає питання, куди встановити і на якій висоті вішати телевізор на стіну? Правильне розміщення техніки забезпечить комфортний перегляд кіно і зробить з ТБ частину інтер'єру, яка ефектно доповнюватиме загальний зовнішній вигляд кімнати. Не всі моделі можна вішати на стіну, тому якщо в планах є саме такий варіант розміщення, краще одразу переконатися у його реалізованості. Як правило, можливість встановити ТБ на стіну та необхідні стандарти кронштейнів вказані на сайтах у картках товарів або специфікаціях в офлайн магазинах.

Висота встановлення телевізора

На якій висоті повісити телевізор у вітальні?

Розмір та інші характеристики ТБ багато в чому залежать від того, скільки людей регулярно дивитися ТБ-контент. За таким же принципом можна вибирати і висоту розміщення техніки. Оптимальною усередненою висотою вважається 1 м від підлоги, але це не обов'язкова висота. Орієнтуватися варто за такими критеріями:

  • чим вище меблі, на яких глядачі сидітимуть, тим вище потрібно піднімати телевізор;
  • великі екрани можна вішати нижче над підлогою (щоб погляд падав приблизно на центр);
  • якщо в сім'ї багато глядачів, можна порахувати середній зріст та встановити техніку приблизно на цій висоті.

Якщо стосовно відстані до екрану є чіткі рекомендації, то по висоті все залишається на розсуд власника. Звичайно, не слід вішати ТБ надто високо, щоб не доводилося постійно піднімати голову під час перегляду. Це просто шкодить здоров'ю. Висота встановлення телевізора за рекомендаціями медиків має відповідати таким критеріям:

  • при погляді від центру екрана у кут погляд не повинен відхилятися більш, ніж на 30 градусів;
  • висота від 75 см до 1,2 м залежно від розміру пристрою.

Зручно, коли погляд у спокійному положенні тіла знаходиться приблизно на середині екрану. Щоб прикинути потрібну висоту, достатньо закріпити на стіні аркуш паперу, який орієнтуватиме на середину екрану. Найкомфортніша висота – це точка, на якій автоматично фокусується погляд, коли користувачі сидять у розслаблених позах.

На якій висоті повісити телевізор у спальні?

При монтажі пристрою в спальній кімнаті потрібно враховувати важливий фактор – найчастіше ТБ дивляться лежачи. Медики сходяться на думці, що напівсидячи та у лежачому положенні перегляд шкідливий для здоров'я. Тим не менш, багато користувачів дивляться телевізор саме так. Щоб знизити негативний вплив на організм, слід дотримуватись таких загальних рекомендацій:

  • розмістити техніку чітко перед спальним місцем перпендикулярно до ліжка;
  • шия при перегляді не повинна напружуватися;
  • монтувати телевізор потрібно вище, ніж у вітальні, але орієнтуючись на висоту ліжка – не менше 0,5-0,75 м, часто від 1 м від підлоги;
  • відстань від ТБ також краще трохи збільшити по можливості (до чотирьох діагоналей).

Якщо повісити екран у спальні занадто низько, голова постійно буде опущена, а шийні хребці перебуватимуть у постійній напрузі. Шия через це весь час затікає і перегляд перестає приносити задоволення.

У маленьких кімнатах з низькими стелями краще взяти модель з рухомими кронштейнами. Їх можна регулювати та при необхідності нахилити телевізор під зручним кутом. Тоді очі і шия не втомлюватимуться навіть при тривалому перегляді улюблених передач.

Від розташування меблів у спальні також залежить, на якій висоті вішати телевізор. Краще уникати громіздких стінок навпроти ліжка та по можливості не розміщувати на них ТБ. Такі конструкції створюють тяжке відчуття.

Телевізор у спальні

На якій висоті повісити телевізор у дитячій

Як повісити телевізор у дитячій правильно? Багато залежить від віку дитини. Але є загальні рекомендовані правила, щоб зберегти здоров'я дітей та цілісність техніки. Розміщуючи телевізор у дитячій, варто дотримуватися наступних порад:

  • не вішати його надто низько, щоб у процесі гри діти випадково не подряпали екран;
  • кут нахилу екрана по відношенню до напрямку погляду до центру має бути не більше 30 градусів;
  • уникати надто високого положення екрану, щоб дітям не доводилося весь час тримати голову піднятою;
  • враховуйте зріст та вік дитини, а найкращим рішенням буде модель на регульованих кронштейнах.

Необхідно також врахувати, звідки дитина найчастіше дивитиметься телевізор. Встановлювати його слід навпроти цієї зони. Зазвичай це стіна, паралельна ліжку, або навпроти крісла/дивану, якщо вони є в кімнаті, як окремі елементи меблів. Але часто діти дивляться ТБ і з робочого місця, ігрової зони або просто стоячи серед кімнати.

Вішати телевізор над робочим столом також не потрібно. Відстань до очей буде надто маленькою і техніка принесе більше шкоди, ніж користі. Виняток становлять зовсім невеликі екрани, які використовуються як монітори. Але навіть у такому разі краще витримувати рекомендовані відстані.

На якій висоті повісити телевізор на кухні?

Як правильно повісити телевізор на кухні? Так як в такому місці простору для техніки, як правило, не так багато, користувачі часто купують невеликі ТБ. Телевізори 32 дюйми і менше відмінно підійдуть. Їх можна вписати практично будь-куди, але є й кілька однозначних рекомендацій:

  • у жодному разі не вішати техніку та не «пускати» кабель в безпосередній близькості від вогню;
  • не вішати дисплей низько над робочою зоною, тому що всі бризки будуть на екрані;
  • не розміщувати пристрій високо над столом, тому що весь час доведеться задирати голову, а відстань від екрану буде надто маленькою;
  • уникати сусідства з технікою, що гріється;
  • орієнтуватись на висоту 175 см.

Варто враховувати, що на кухні температура зазвичай вища, ніж у інших кімнатах. Найкраща висота кріплення телевізора на кухні – вище 120 см, а місце – навпроти обідньої зони, але в жодному разі не над плитою. Враховувати потрібно й утворення пари. Мультиварки, чайники та інші аксесуари випускають багато пари під час приготування, тому апарат не повинен потрапляти в цю зону. Інакше техніка швидко прийде у непридатність, оскільки не оснащується захистом від вологи.

Основним загальним фактором того, на яку висоту вішати телевізор смарт ТВ 40 дюймів або іншого розміру в будь-якій кімнаті, вважаються вікна. Відблиски від сонячного світла можуть сильно зіпсувати враження від відпочинку. Щоб вони не заважали, потрібно продумати, як поставити ТБ, щоб світло з вікна на нього не падало. Або обзавестися рулонними шторами, які кріпляться прямо на вікно, щоб опускати їх на період перегляду. Відмінним варіантом стануть моделі техніки із матовим екраном.

Телевізор на кухні

Як самостійно повісити телевізор на стіну?

Звісно, найкраще довірити встановлення техніки фахівцям. Але якщо такої можливості немає, потрібно взяти до уваги низку правил:

  • правильно вибрати стіну;
  • не «замуровувати» техніку;
  • враховувати особливості рухомих кронштейнів.

Стіна, на яку кріпиться пристрій, повинна бути міцною. Гіпсокартонні тонкі стіни підходять лише для телевізорів до 30 кг. Але навіть у цьому випадку потрібно бути впевненим, що стіна не розійдеться під вагою техніки. Всі елементи кріплення повинні сидіти в стінці надійно, не бовтатися. Якщо повісити ТБ на тонку гіпсокартонну стіну – зробіть спеціальний виступ для кріплень або підсиліть зону повністю.

Навіть при встановленні ТБ в нішу стіни або меблів обов'язково потрібно врахувати такі фактори:

  • циркуляція повітря є обов'язковою;
  • по можливості у ніші слід зробити вентиляційні отвори;
  • від стін до корпусу обов'язково має бути відстань від 10-15 см;
  • якщо техніка буде закрита дуже щільно, краще пошукати моделі, призначені безпосередньо для встановлення в нішах.

Якщо висота кріплення телевізора повинна регулюватися та задіяні рухомі кронштейни, необхідно максимально уникати натягу кабелю живлення. Варто підбирати додаткові аксесуари одночасно при покупці ТБ. У деяких ситуаціях варто пошукати спеціальні механізми, що дозволяють «висувати» техніку практично перпендикулярно до стіни, на яку вона кріпиться. Це зручно у випадках, коли на потрібну стіну кріпити телевізор небезпечно або немає місця.

Вибір кріплення та загальні рекомендації

Підбір кронштейна – важливий пункт встановлення техніки. Залежно від того, на якій висоті розміщувати телевізор вирішили користувачі, потрібно вибрати один із трьох варіантів:

  • нерухомі – мають жорстку фіксацію та необхідні для великих пристроїв;
  • з відносною рухливістю – невелике регулювання нахилу та повороту;
  • рухомі – можна комфортно відрегулювати нахил, поворот по вертикалі та горизонталі, а в окремих моделей навіть висоту у певних рамках.

Фіксовані кронштейни використовують для великих екранів, оскільки вони краще витримують велику вагу. Також їх найчастіше використовують у вітальні. Там рідше буває необхідність регулювання телевізора.

Похилі та похило-поворотні механізми рекомендовані на кухні та в спальні. Їх можна відрегулювати так, щоб перегляд був максимально комфортним у певному положенні або із конкретної точки приміщення. Але вони підійдуть тільки для невеликих і деяких середніх моделей, оскільки зчленування на велику вагу не розраховані.

Якщо глядачів планується багато і можливості розмістити всіх по центру не буде, слід звернути увагу на моделі з великим кутом огляду. Так картинка та кольори не спотворюватимуться при погляді під кутом.

Відстань від глядача до екрану

Також не варто забувати про рекомендовану відстань від глядача до екрану. Дотримуватися до сантиметра не обов'язково та й не завжди можливо. Але враховувати і намагатися дотримуватися цих порад варто:

  • діагональ 25 дюймів – 2 м;
  • 32" – 2,5 м;
  • 37" – 2,7 м;
  • 40" – 3 м;
  • 50" – 4 м;
  • 55” – 4,5 м.

Відстань між глядачами та телевізором має становити 2-3 діагоналі та більше. А висота – середня арифметична комфортна «точка» для кожного члена сім'ї. Звичайно, всі ці прорахунки не точні та в будь-якому випадку розміщення техніки буде частково інтуїтивним.

На якій висоті вішати телевізор: висновки

Встановлювати ТБ можна хоч до кожної кімнати в будинку. Але важливо врахувати нюанси глядачів під час перегляду. Правильно розрахована висота та відстань до екрану важливі не лише для комфортного використання. Від них залежить здоров'я глядачів. Тому маленьким дітям не рекомендується дивитися телевізор, сидячи на підлозі, аби шийні хребці не напружувалися весь час. Але знайти оптимальну висоту та місце для розміщення ТБ не так складно, як здається на перший погляд. Описані вище рекомендації допоможуть без проблем знайти відповідну зону, де і техніка буде цілою, і користувачам зручно. А кріплення на кронштейни можна провести і самостійно, але лише дотримуючись ряду правил, щоб забезпечити як безпеку процесу встановлення, так і використання.

02 September 2022
14 минут на прочтение