Порівняння Samsung Galaxy S21 FE та Galaxy S20 FE

У цій статті представляємо порівняння двох смартфонів від популярного південнокорейського бренду Samsung – Galaxy S 21 FE та S 20 FE. Розповідаємо про всі переваги та недоліки моделей.

Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE: дизайн та екран

Лінійка Fan Edition призначена для тих, хто не готовий платити великі гроші за флагманські пристрої, але хоче отримати якісний гаджет із запасом продуктивності на кілька років уперед. Різниця між Samsung Galaxy S 20 FE та Samsung Galaxy S 21 FE у зовнішньому вигляді помітна з перших секунд, а в плані оснащення вони багато в чому схожі. Розглянемо докладніше дизайн кожної моделі окремо.

Galaxy S 20 FE

Рамка виконана з алюмінію, а корпус – з міцного пластику, який компанія називає Glasstic. Цей матеріал поєднує міцність скла та легкість пластику. Матеріал приємний на дотик, не вислизає з рук. На тильній панелі не залишаються відбитки пальців, оскільки вона матова, а боковини глянсові. Грані трохи закруглені, що дозволяє комфортно тримати пристрій однією рукою. Тилові камери виведені на прямокутний острівець у верхньому лівому кутку задньої панелі.

Кольорова палітра смартфонів цієї серії порадує користувачів яскравими відтінками та різноманітністю:

  • білий,
  • червоний,
  • лавандовий,
  • м'ятний,
  • помаранчевий,
  • блакитний,
  • темно-синій,
  • світло-фіолетовий.

Samsung Galaxy S 20 FE

Galaxy S 21 FE

Ця модель отримала такі ж матеріали: алюмінієву рамку та пластикову спинку. На відміну від S 20 FE смартфон нового покоління не має глянсових елементів: рамка і тильна сторона матові. Також відмінна риса – блок камер. Прилад має вишуканий модуль камери. Три об'єктиви розміщені в ледве помітному потовщенні лівого куточка з плавним переходом у кришку, а спалах знаходиться окремо, правіше від камер.

Смартфони виконані у спокійній пастельній палітрі:

  • оливковий,
  • білий,
  • лавандовий,
  • темно-сірий.

Фронтальна частина обох екземплярів пласка, без заокруглення. Рамки навколо екрану помітніші у Samsung Galaxy S 20 FE. Виїмки під фронтальну камеру немає, в обох смартфонах передбачений маленький круглий виріз по центру. Оптичний сканер відбитка пальця розташований під екраном. Розблокувати пристрій можна легко як відбитком пальця, так і за допомогою сканера обличчя.

Передбачено захист від води та пилу за стандартом IP68. На правій грані розміщені тонкі кнопки блокування та регулювання гучності, ліва боковина порожня. Внизу розташовані слот для двох SIM-карток, USB Type-C, динамік та мікрофон.

Порівняння Samsung Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE: дисплей

В обох смартфонів відмінний за яскравістю, кольором і контрастністю екран. Вдалі кути огляду та збільшена діагональ дозволяють бачити зображення з будь-якого ракурсу. Параметри екранів:

  1. Діагональ S 21 FE становить 6,4 дюйми, а Galaxy S 20 FE має дисплей розміром 6,5 дюймів.
  2. Роздільна здатність зображення становить 2340х1080 пікселів (411 ppi) та 2400х1080 (407 ppi) відповідно.
  3. Відмінності у Samsung Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE є у матриці. Остання розроблена за технологією Super AMOLED, а S 21 FE – Dynamic AMOLED, що гарантує більшу яскравість і відмінне відображення картинки.
  4. Обидва варіанти підтримують автоматичне регулювання яскравості, HDR10+.
  5. Підтримується частота зміни кадрів до 120 Гц для обох смартфонів, що гарантує плавну анімацію та прокручування сторінок.
  6. Екран захищений склом Gorilla Glass Victus у лінійці S 21 FE, а S 20 FE отримав Gorilla Glass 3.
  7. Обидва смартфони підтримують ручне та автоматичне налаштування балансу білого, рівня яскравості та теми, частоти оновлення дисплея. Користувач зможе повністю налаштувати екран під себе.
  8. Відмінності Samsung Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE є в яскравості екрану. Максимальний показник 1200 проти 800 ніт.
  9. Співвідношення сторін у минулій моделі складає 20:9, а у новій – 19,5:9. Здавалося б, за цифрами різниця не є суттєвою, але візуально помітно.

Відмінності Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE: камера

Попри різний дизайн модулів основної камери, наповнення обох смартфонів ідентичне. Знімки виходять якісними, деталізованими навіть у автоматичному режимі. Ультраширококутна камера видає фото, наближені якістю до аматорських Fish-Eye-об'єктивів. Обидві моделі оснащені потрійною основною камерою та спалахом LED. Характеристики камери:

  1. Основний об'єктив на 12 Мп має апертуру f1.8 Dual Pixel AF з оптикою 26 мм та підтримкою OIS.
  2. Ширококутна камера на 12 Мп має кут огляду 123°, f2.2.
  3. Телеоб'єктив на 8 Мп отримав гібридний 3х оптичний зум та діафрагму f2.4. Фокусна відстань становить 76 мм, підтримується фазове автофокусування.

Відео знімається в якості до 4К з частотою 60 fps на основну камеру, а також підтримується зйомка у форматі HDR10. При 30 fps можна перемикатися між камерами під час зйомки. Існують стабілізація зображення та невелике шумозаглушення в мікрофоні.

Фронтальна камера у обох екземплярів по 32 Мп з діафрагмою f2.2 та фокусною відстанню 26 мм. Селфі виходять деталізованими, вирівнюється колір шкіри, але б'ютифікація виглядає натурально. Знімати відео на фронтальну камеру можна HDR до 4К при 30 та 60 кадрів в секунду.

Крім звичних режимів, у додатку «Камера» задіяно додаткові опції, які розширюють можливості зйомки. Режим мультикадра дозволяє зняти коротке відео протягом 5-15 секунд, з якого зберігається підбір фото та відео з різних сенсорів. Також пропонуються режими нічної та уповільненої зйомки, Pro для ручного налаштування параметрів. До того ж, режим, що найчастіше використовується, можна додати в нижню панель на основному екрані програми «Камера».

Під час зйомки на фронтальний об'єктив користувач може вибрати звичайний або груповий режим селфі, щоб усі учасники помістилися у кадр.

Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE

Продуктивність та програмне забезпечення

У лінійці FE користувачам пропонується на вибір два варіанти процесорів: Exynos або Snapdragon.

Процесори: відмінності у Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE

У смартфоні Samsung S 20 FE встановлено Exynos 990 на вісім ядер: по два високопродуктивні ядра власної розробки М5 та ARM Cortex-A76, чотири енергоефективні ядра. Графічний чіпсет Mali-G77 MP11.

Другий варіант на основі Snapdragon 865 вийшов на рік раніше, ніж Exynos 990, але за продуктивністю не поступається і досі вважається флагманською мобільною системою на кристалі SoC. Чіп складається з чотирьох ядер продуктивності Cortex A77 та 4-х енергоефективних ядер Cortex A55. Графіка Adreno 650 як у базової лінійки S 20.

У Galaxy S 21 FE встановлюють наступні топові процесори:

  1. Восьмиядерний чіп Snapdragon 888 5 нм забезпечує стабільну роботу при високих навантаженнях. Графічний чіп Adreno 660 став на щабель вище попередньої моделі.
  2. Exynos 2100 розроблено на основі 5-нанометрового техпроцесу. За обробку графіки відповідає чіп Mali-G78 MP14. Такий CPU підійде для роботи в стандартних додатках та ресурсомістких іграх. Причому пристрій працюватиме стабільно без надмірного перегріву.

За структурою Snapdragon 888 та Exynos 2100 дуже схожі і мають по 3 ядра продуктивності Cortex A78, по ядру Х1 і чотири енергоефективності A55. Також по нагріванню вони ідентичні під час роботи у складних іграх та додатках.

Незалежні тестування показують, що Snapdragon більш витривалий при великих навантаженнях. Крім того, з Exynos в деяких іграх не можна включити максимальні налаштування графіки, наприклад, PUBG.

Обсяг пам'яті

Покупцям доступні версії на 6 та 8 Гб оперативної пам'яті типу LPDDR 5 на обох смартфонах. Також є два варіанти обсягу вбудованого сховища:

  • 128 Гб;
  • 256 Гб.

Істотна різниця Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE є у лотку для SIM-карт. В останньому смартфоні можна встановити одну сімку та microSD (до 1 Тб) або дві SIM-картки, а в новинці немає можливості встановлення картки пам'яті.

Апаратна платформа:

  • для S 20 FE - Android 10.0, OneUI 2.5;
  • для S 21 FE – Android 12 з оболонкою One UI 4.1.

Виробник обіцяє тривалу програмну підтримку для користувачів та гарантує оновлення патчів безпеки.

Аудіосистема

Випромінювачі розміщені в нижній та верхній частинах корпусу. Стереодинаміки видають гучний та насичений звук. В обох моделях немає роз'єму аудіо 3,5 мм, тому підключити вийде лише бездротові навушники через Bluetooth або придбати додатково перехідник USB-C на mini-jack. В обох смартфонах звук ретельно опрацьований з відмінним балансом частот. Підтримується просторове аудіо Dolby Atmos, але за замовчуванням ця опція вимкнена, активація відбувається у налаштуваннях.

Акумулятор та автономність

Якщо порівнювати Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE за автономністю, то вони мають бути однаковими за рахунок ідентичної ємності батареї – 4500 мАг. Але деякі власники повідомляють, що за однакового навантаження смартфони поводяться по-різному. S 21 FE розряджається швидше, ніж попередник. Можливо, це пов'язано з новішою версією прошивки або сучасною матрицею екрану.

Обидві моделі підтримують 25-ватну зарядку, бездротову до 15 Вт та реверсивну потужністю 4,5 Вт. Автономність становить до 11-12 годин у режимі активного користування. За стандартного сценарію використання одного повного заряду може вистачити на 1–1,5 дні. Можна заощадити заряд за допомогою опції енергозбереження.

До 100% обидва пристрої можна зарядити за 1 годину 40 хвилин, а за допомогою 25-ватного адаптера час скоротиться до 75 хвилин. Заряджання на 50% займе 30-40 хвилин. Варто відзначити, що в комплекті з S 20 FE передбачено адаптер живлення, а в комплекті з S 21 FE його немає, йде лише кабель USB Type-C.

Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE

Порівняльна таблиця характеристик смартфонів Samsung Galaxy S 20 FE та S 21 FE

Пропонуємо порівняння Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE у форматі таблиці.

Характеристики Samsung Galaxy S 20 FESamsung Galaxy S 21 FE
ДисплейДіагональ 6,5", Super AMOLED (2400 x 1080), 120 Гц, 407 ppi. 6,4", Dynamic AMOLED 3х (2340 x 1080), 120 Гц, 411 ppi.
Процесор 8-ядерний Exynos 990 або Snapdragon 865 Snapdragon 888, 8 ядер або Exynos 2100
Обсяг ОЗП6 та 8 Гб6 та 8 Гб
Вбудована пам'ять 128 або 256 Гб + картка пам'яті до 1 Тб 128 або 256 Гб
Апаратна платформа Android 10Android 11
Комунікації 5G, Bluetooth, LTE, Wi-Fi, GPS та ГЛОНАСС, NFCLTE та 5G, Bluetooth та Wi-Fi 6, GPS, NFC, ГЛОНАСС
Датчики Гіроскоп, компас, акселерометр, датчики освітлення та наближення, тискуБарометр та гіроскоп, акселерометр, датчики наближення та освітлення, компас
Водонепроникність IP68IP68
Роз'єми USB Type-CUSB Type-C
Мережа Підтримується nano-SIM та eSIMПідтримується nano-SIM та eSIM
Камери 12+8+12 Мп, селфі 32 Мп12 + 8 + 12 Мп, 32 Мп - камера для селфі
Акумулятор 4500 мАг4500 мАг
Габарити та вага 159,8 х 74,5 х 8,4 мм, 190 г 155,7х 74,5х 7,9 мм, 177 г

Ціни

Придбати Samsung Galaxy S 20 FE в офіційному магазині можна від $655. Якщо вибирати пам'ять на 256 Гб, то ціна буде вищою. Також вартість трохи відрізняється залежно від встановленого процесора. Ціна на Galaxy S 21 FE починається від $699. За модель із максимальними параметрами доведеться заплатити від $769.

Різниця Samsung Galaxy S 21 FE та Galaxy S 20 FE: підсумки

Проаналізувавши ці два смартфони, можна зробити висновок, що зовнішній вигляд S 21 FE цікавіший і свіжіший. Крім того, новинка компактніша і тонша, а рамки навколо екрану помітно менше. Також є перевага у передачі зображення. Смартфон оснащений покращеним дисплеєм, який відтворює відмінну картинку.

Щодо продуктивності обидва екземпляри гідні. Тестування показали, що S 21 FE трохи потужніший. Але смартфони стабільно працюють у всіх програмах. Завдяки топовим процесорам модель можна брати із запасом на кілька років уперед. Камери та звук за всіма параметрами однакові.

Які переваги можна виділити у S 20 FE:

  • наявність слоту для картки пам'яті;
  • повна комплектація (із зарядним блоком);
  • велика автономність;
  • дешевша вартість.

Вибирайте відповідну модель, колір та конфігурацію на нашому сайті Y.ua та оформлюйте замовлення за телефоном або через кошик. Підписуйтесь на наш блог, щоб не пропустити останні новини та вигідні знижки.

24 August 2022
15 минут на прочтение